США ввели санкції проти народного депутата Андрія Деркача і деяких інших громадян України з-за того, щоб були оприлюднені докази вимивання з країни за участю чиновників, через певні схеми, мільярдів доларів на користь Америки.

Про це Деркач заявив в ефірі телеканалу “112 Україна”.

За його словами, в нього мають документи, які підтверджують факти численних втручань з боку США у внутрішню політику України.

“Як ви розумієте, сьогоднішня правоохоронна система України паралізована реформами. Люди відверто бояться проводити об’єктивне розслідування, оскільки очікують закінчення виборів в США, щоб потім їх не звинуватили у втручанні в вибори. Єдиний момент – документи не горять, і як би вони всі залишаються, все на місці, все записи, вся переписка між посольством і НАБУ – вона є в повному обсязі “, – додав Деркач.

Крім того, він розповів про “розкраданні грантоїдів технічної допомоги від США”.

“Це те, що величезна кількість коштів, мільйони грошей, витрачалися на непотрібні, незрозумілі програми. Вплив вітру на швидкість демократії і підвищення впевненості жителів Донецької і Луганської області, мільйонів так на 35. Я дав ці 20 кейсів вони є, там смішні назви, смішна робота, в тому числі і фінансування так званих цих антикорупціонерів Шабуніна, які є прикриттям для ось цих ось схем корупційних і для схем розкрадання технічної допомоги “, – зазначив нардеп.

При цьому депутат запевнив, що збирається зробити все можливе для розслідування всіх корупційних фактів, які йому вдалося виявити.

“Ми зареєстрували кримінальне провадження, була заява цих свідків. Далі, я вважаю, що будуть показання свідків, і далі все одно буде розслідування. Інший момент, що правоохоронна система України до моменту проведення виборів в США не дуже збирається рухатися, тому що боїться після таких заяв посольства звинувачень у втручанні в вибори президента США. так вона і так втручається, оскільки вона не робить свою функцію – не розслідує події злочинів, не вивчає фактаж. Я сподіваюся, хоча б буде правильно захищати свідків “, – зазначив Деркач.

Також говорячи про діяльність компанії “Burisma холдинг” Деркач розповів, що має на руках факти, які доводять виведення 13 мільярдів доларів на користь США.

“Наступне питання, яке стоїть, це питання діяльності компанії” Burisma холдинг “. Ще раз нагадаю, що” Burisma холдинг “- це компанія, яка належала і належить колишньому міністру уряду Януковича Злочевського. Що стосується цієї компанії протягом 2014-2016 років було зареєстровано 11 кримінальних справ. Ця компанія відмивала кошти українських платників податків, виводила гроші в офшори і після цього оплачувала через рахунки “Burisma” на банк “Морган Стенлі”, ці платежі у нас є, і ми їх показали … Моя позиція, залиште санкції собі, поверніть наші 13 мільярдів, ті, які безпосередньо вкрадені у наших співгромадян. Там участь була і фонду Franklin Templeton, зараз частина облігацій цього фонду перереєстрована на інші компанії. Велика частина з них контролюється через юрисдикцію США “, – додав політик.

“Фактично в Україні побудована система за участю правоохоронних органів НАБУ, за участю окремих представників дипломатичного корпусу, які дозволяють далі” доїти “громадян України. Помічник Байдена Амос Хохстайн продовжує залишатися в” Нафтогазі “в наглядовій раді, а” Нафтогаз “продовжує намагатися підвищувати ціни для українських громадян “, – підкреслив політик.

Крім того, нардеп нагадав, що велика част документів була передана американським журналістам, які проводили власні розслідування і доводили, що факти, наведені Деркачем, мають під собою підстави.