Українців в 2019 році чекає комунальний апокаліпсис. З тим, як зростають тарифи, стає і більше боргів за комунальні послуги.

Так до 1 листопада 2018 року українці вже були в боргах по вуха – всі разом ми заборгували 39,9 млрд грн. За один тільки жовтень борги українців зросли на 1,7 млрд грн. І це при тому, що перша половина місяця була тепла, а ціна на газ для населення «стара».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Згідно з експертними прогнозами, нічого хорошого нас не чекає. Ціни на газ зростають, опалення дорожчає в геометричній прогресії, субсидії масово скорочуються, гаряча вода з 1 січня дорожчає, а в холодну пору року цілком закономірно очікується мінусова температура. Так, за комуналку населення заборгує до кінця опалювального сезону вже 60 мільярдів гривень.

Слід зазначити, що з 1 травня 2019 року набуде чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Це нововведення передбачає сплату пені. Її розмір, згідно із законом, становить 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Разом з тим, пеня не може перевищувати розмір боргу.

Крім того, законом визначено, що її нарахування починається з наступного робочого дня після закінчення граничного строку сплати за послуги. Це означає, що пеня буде нараховуватися при простроченні оплати послуг за квітень.

Звіряча комуналка і нічого оптимістичного. Втім, як і завжди в нашій державі.