Міністерство юстиції прийняло рішення про прийняття засудженого російським судом Валентина Вигівського в Україну для подальшого відбування покарання на підставі Конвенції про передачу засуджених осіб 1983 року.

Про це пише Корупція.Інфо

Зазначається, що наразі відповідні документи вже відправлено до Дарницького районного суду міста Києва з клопотанням про приведення вироку суду Російської Федерації, яким засуджено Вигівського, у відповідність із законодавством України.

Після отримання копії ухвали суду Мін’юст направить до РФ інформацію про прийняте рішення разом із копією ухвали суду. За цим, при наявності згоди всіх сторін, має відбутися передача ув’язненого.

Варто зазначити, що дані дії Мін’юсту стали можливі після того, як 4 квітня до Міністерства юстиції надійшло звернення Петра Вигівського з проханням вирішити питання про передачу з Російської Федерації в Україну його сина Валентина, якого російська судова система призначила винним у "шпигунстві", зазначають  Мін'юсті.

Як відомо, Валентина Вигівського незаконно затримали в Криму в 2014 році і звинуватили в шпигунстві. Російський суд засудив його до 11 років колонії суворого режиму.