Міністерство фінансів 19 квітня розмістило військові облігації на суму 3,6 мільярда гривень,  про це повідомляє пресслужба Мінфіну. 

Сьогодні Міністерство фінансів розмістило військові облігації на суму 3,6 мільярда гривень. Дякуємо всім, хто підтримує державу інвестиціями!, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у зв’язку з російською агресією український уряд ухвалив рішення про поетапний випуск військових облігацій. Таким чином, планується здійснити державні внутрішні запозичення в обсязі до 400 мільярдів гривень.

Загалом Міністерство фінансів провело вже 16 аукціонів із продажу військових облігацій. До держбюджету вдалося залучити 36,4 млрд грн, $12 млн і 143,4 млн євро.

Найбільший портфель традиційно сконцентрований серед банків – первинних дилерів. Водночас кількість власників військових ОВДП серед громадян та бізнесу також зросла до 7,4 тисяч.  З них 1,5 тис. – долучилися за попередній тиждень.

12 квітня Нацбанк викупив військових облігацій на 20 млрд грн. Тепер портфель військових ОВДП у власності НБУ становить 40 млрд грн.

Сьогодні така підтримка бюджету Національним банком є необхідним кроком з огляду на потребу забезпечення належної відсічі широкомасштабній збройній агресії росії проти України. НБУ фінансуватиме лише критичні видатки уряду в обмежених обсягах та в прозорий спосіб‎‎, – повідомили в Національному банку.

Там вважають, що такі кроки допоможуть мінімізувати ризики розбалансування інфляційних очікувань, високої інфляції та порушення макрофінансової стабільності, а також сприятиме швидшому поверненню функціонування економіки й фінансових ринків до ринкових засад.