Мінімальна зарплата в державному бюджеті України на 2019 рік має бути не менше 6 тис. гривень. Таку вимога до уряду з трибуни Верховної Ради озвучив лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Політик переконаний, що запропонована Кабінетом міністрів "мінімалка" на рівні 120 євро змусить мільйони українців поїхати на заробітки за кордон, повідомляє прес-служба РПЛ.

"У нашої команди головна претензія до цього бюджету одна: це консервація бідності. Соціальні параметри – заробітна плата, пенсії та допомоги, які передбачені в цьому бюджеті, не дають дорослій людині нормально задовольняти свої потреби і прирікають пенсіонерів на жебрацтво. Мінімальну зарплату, яку отримують більше чотирьох мільйонів чоловік, хочуть встановити 4173 грн на місяць. Нехай проживуть на таку зарплату ті, хто це пропонує. За даними Міністерства соціальної політики, навіть прожитковий мінімум – 6500 гривень. Дорослим робочим людям пропонують платити зарплату нижчу за прожитковий мінімум. Потім дивуються, чому мільйони людей їдуть по польщам", – обурився він.

"А як можна подолати бідність, зупинити трудову міграцію і відновлювати економіку країни, коли люди не можуть вдома заробити, щоб прогодувати сім'ю? За підрахунками фахівців РПЛ, мінімальна зарплата повинна становити не менше 6 тис. грн на місяць. Саме цього ми вимагаємо від уряду при доопрацюванні бюджету", – додав народний депутат.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Ляшко також зазначив, що перерахунок пенсій в Україні потрібно провести якомога швидше. "Підвищення мінімальної зарплати дасть додаткові надходження до пенсійного фонду – 40 млрд гривень. Цей ресурс можна направити на перерахунок пенсій для колгоспників, чорнобильців, військовослужбовців, інших категорій пенсіонерів. Зараз майже чотири мільйони пенсіонерів отримують мінімальну пенсію – 1500 грн на місяць. Виконання вимог Радикальної партії дасть можливість підняти пенсію для цих людей мінімум на тисячу гривень з нового року. Тому – вимоги до уряду: збільшення мінімальної заробітної плати, перерахунок пенсій для мільйонів пенсіонерів, в першу чергу для колгоспників, які мають великий трудовий стаж і мізерну пенсію", – підкреслив лідер РПЛ.

Ляшко також переконаний, що тарифи на комунальні послуги та ціни не повинні зростати, поки зарплати і пенсії не збільшаться.

"Коли влада бере на себе зобов'язання підняти ціни на газ, а в той же час відмовляє українцям у праві отримувати гідну заробітну плату і пенсію – вони прирікають людей на вигнання з рідної країни. Влада розповідає, що мінімальна зарплата 4200 грн – це відхід від дешевої робочої сили. Наскільки треба бути відірваним від народу, щоб нести таку маячню? Вони не ходять по магазинам і аптекам, не платять за "комуналку". Вони не знають, скільки що коштує і як бідно живуть люди. Ми це знаємо, і тому домагаємося підвищення доходів українців", – підсумував політик.