Президент України Володимир Зеленський подає на розгляд Верховної Ради законопроєкт про збільшення розміру мінімальної заробітної плати до п’яти тисяч гривень з 1 вересня поточного року.

 

Про це повідомила заступник керівника Офісу Глави держави Юлія Ковалів.

«Це важливий законопроект, який сьогодні вноситься Президентом до парламенту», – сказала вона на брифінгу в Києві і додала, що «це перший крок для підняття соціальних гарантій громадянам».

Очікується, що Верховна Рада розгляне та затвердить зміни до основного фінансового документа до кінця серпня «на позачерговій сесії, яка буде скликана для розгляду законопроекту», зазначила заступник керівника Офісу Президента.

За словами Юлії Ковалів, згідно із запропонованими змінами до бюджету, основним джерелом для фінансування таких збільшених заробітних плат стане перш за все економія на обслуговуванні державного боргу.

Крім того, заступник керівника Офісу Президента нагадала, що минулого тижня Кабінет Міністрів схвалив макроекономічний прогноз на наступний рік, в якому також передбачено двоетапне підвищення мінімальної зарплати – до 6000 і 6500 гривень у 2021 році.

«На цій базі буде плануватися бюджет на 2021, який, як передбачено законом, буде представлений урядом до парламенту 15 вересня цього року», – констатувала Юлія Ковалів.

Варто відзначити, що з 1 січня 2020 року мінімальна зарплата в Україні підвищилася на 13,2% і встановлена ​​на рівні 4723 грн. На початку липня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсувала, що до кінця 2021 року мінімальна зарплата зросте до 6500 грн, у 2022 році вона складе 6700 грн, а в 2023-м – 7200 грн.

Середня офіційна зарплата в Україні, за даними державної служби статистики, в травні поточного року становила 10 542 грн.