В Україні відсьогодні мінімальна зарплатня вчителів підвищується на 25%.

Відповідні норми закону «Про освіту» набули чинності 1 січня 2018 року, передає Корупція.Інфо.


Зазначається, що зведений бюджет освіти в 2018 році становить 221,9 млрд грн, при цьому за рахунок збільшення зарплат на наступний рік для вчителів на 25% обсяг освітньої субвенції зріс на 11,2 млрд і становить 61,7 млрд грн.

Загалом поступове підвищення зарплатні вчителям до 2023 року має встановити ставку щонайменше у три мінімальні зарплатні.

До того ж педагоги матимуть змогу підвищувати кваліфікацію не тільки у закладах освіти з відповідною ліцензією, а й «в інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб». В такому разі результати визнаються окремим рішенням педагогічної ради.

Набула чинності також і стаття про Національне агентство кваліфікацій. Саме цей орган має реєструвати професійні стандарти та забезпечувати прогнозування потреб ринку праці у кваліфікаціях.

Популярне: Від Кравчука до Порошенка: Як президенти українців з Новим роком вітали

Як повідомлялося раніше, закон «Про освіту» набув чинності 28 вересня 2017 року. Документ запровадив 12-річну освіту для школярів та підвищення виплат вчителям та викладачам.

Закон «Про освіту» набув чинності наприкінці вересня, однак представники національних меншин, які вже пішли до школи, продовжать учитися за старими правилами. Але їм поступово збільшуватимуть кількість предметів, що викладаються українською.