Повернення Росією захоплених торік українських кораблів не варто розглядати як акт доброї волі зі сторони країни-агресора. На цьому наголосив міністр оборони України Андрій Загороднюк у себе на сторінці Facebook.

“Росія захопила три наших судна ще 25 листопада 2018 року, це був перший у новітній історії України відкритий, з піднятим триколором, напад на наші ВМС. Повернення катерів і буксиру – це не акт доброї волі. Я розглядаю ці події як не що інше, як виконання державою-агресором травневого рішення Міжнародного морського трибуналу”, – написав Загороднюк.

Він уточнив, що малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь”, а також буксир “Яни Капу” продовжать роботу у Військово-Морських силах ЗСУ.

“Після отримання суден спеціалісти їх оглянуть та нададуть рекомендації, яким чином якнайшвидше їх повернути до служби”, – зауважив очільник Міноборони.

За його словами, “ми й далі будемо будувати спроможний військово-морський флот, який захищатиме Україну. Це запорука стабільності в регіоні”.

Крім того, він заявив, що російські навчання у Чорному та Азовському морях перешкоджають комерційному судоходству.

“Росія блокує значні ділянки акваторії Чорного та Азовського морів, розпочинає навчання, які насправді не проводяться для того, щоб блокувати цілий сектор і перешкоджати комерційному судоходству”, — зазначив міністр.

Загороднюк зазначив, що у Чорному морі нарощується військова присутність РФ.

“Для нас критично важливо, щоб ситуація розглядалася в контексті безпеки всього регіону, всього європейського та євразійського простору, тому що зараз, як ми знаємо, відбувається мілітаризація Чорного моря, нарощується військова присутність Російської Федерації”, – пояснив Загороднюк.

Міністр оборони також наголосив, що Російська Федерація й надалі продовжує вести агресивні дії проти України, забираючи життя українських захисників, які боронять Україну на Сході.

“Ця війна, на жаль, не стихає, незважаючи на те, що вона дещо перейшла в менш активну фазу, ніж в попередні роки, але, тим не менш, продовжується. Кожних декілька днів ми отримуємо інформацію про загиблих українських Героїв”, — зазначив Андрій Загороднюк.

Крім того, позицію міністра оборони розділяє і уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, ще одним кроком до звільнення з російських тюрем українських бранців є повернення додому захоплених торік суден.

“Зараз я дуже вдячна, що всі питання щодо моряків і кораблів вирішені. І я думаю, що всі перемовини, які зараз проводяться, – ми всі очікуємо зустрічі в “нормандському форматі”, – що це буде ще один крок до звільнення всіх на всіх. Україна до цього готова”, – сказала Денісова.