Українцям, які мають родичів у Росії, слід до них звернутися, щоб ті вийшли до Кремля і попросили Путіна скласти свої повноваження, зректися свого престолу й припинити вбивства українців.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Очільник відомства, відповідаючи на запитання глядачки, що робити 20% українців, чиї родичі живуть у Росії, у разі припинення залізничного пасажирського сполучення між державами, зауважив, що цифра «20% українців» викликає у нього сумнів.

«А по-друге, я пропоную звернутися до родичів, які живуть у Росії, вийти до Кремля і попросити свого керівника Путіна скласти свої повноваження, зректися своєї посади чи престолу і припинити вбивства українців на сході України та в інших місцях. Я вважаю, що це була би гідна відповідь родичів українців, які живуть у Росії і дбають про свої родини, бо куди прилетить завтра російський снаряд чи російська ракета – не знає ніхто, на жаль», – наголосив очільник відомства.

Популярне: Яблучний Спас 19 серпня: Чого не варто робити в цей день, щоб не накликати на себе горе

Володимир Омелян зауважив, що Міністерство інфраструктури України розробило пакет ініціатив, і після того, як вони будуть затверджені на державному рівні, він розповість про них детальніше.

«Там є багато контрзаходів щодо дій РФ з окупації Криму, східних територій України і фактично дестабілізації Азовсько-Чорноморського регіону», – зазначив Володимир Омелян. 

Волночас він додав, що наразі пропозиції з припинення залізничного сполучення з Росією є лише пропозиціями, але їх підтримують не лише у Мінінфраструктурі, але й багатьох інших органах центральної виконавчої влади.

Сподіваюсь, що після їх розгляду і затвердження на державному рівні ми зможемо про них голосно заявити і публічно пояснити всі наші дії,– сказав Володимир Омелян.

Він запевнив, що в цій ситуації жодної "трагедії" немає.

Якщо ви хочете працювати за кордоном, бо вам так комфортніше, будь ласка, їдьте в країни ЄС. Ви отримаєте більші гроші, в комфортних умовах, в безпеці з гарантіями на проживання і захищення своїх прав. Росія цих гарантій не дає: будь-який українець, який потрапляє на територію РФ під надуманими приводами може бути заарештований, затриманий і врешті-решт вбитий. Ми хочемо зупинити можливість навіть такої провокації,– наголосив міністр.