У прямому ефірі інформаційної програми «Сьогодні» з Анною Пановою на телеканалі «Україна» Міністр юстиції Павло Петренко розповів про виплати аліментів, невиконання рішень ЄСПЛ та роботу приватних виконавців судових рішень, передає Корупція.Інфо
Популярне: “Їй не жити – її вб’ють!”: Люди готові на самосуд над Зайцевою
За словами Павла Петренка, Міністерством юстиції спільно з народними депутатами вже напрацьовано пакет законодавчих ініціатив, який буде презентовано найближчими днями: «Більше 500 тис. дітей зараз є заручниками системної невиплати аліментів з боку батьків. Ми пропонуємо низку жорстких рішень, наприклад, заборону виїзду за кордон. Той з батьків, хто не виплачує аліменти, не отримає «безвізу». Також у законі ми хочемо прописати пункт, який позбавить порушників надавати право чи навпаки забороняти одному з батьків виїжджати з дитиною за межі країни, наприклад, на лікування або відпочинок».
«Зараз ми згуртували навколо цього питання велику кількість депутатів і фракцій, – додав Павло Петренко. – Сподіваюся, що і суспільство нас підтримає. Декілька мільйонів дітей потребують сплати аліментів, а півмільйона дітей вже страждають від недобросовісної поведінки батьків. У листопаді цей законопроект буде в парламенті, і ми будемо наполягати на тому, щоб його було ухвалено до кінця року».
На запитання ведучої «Сьогодні» Анни Панової щодо невиконання Україною рішень Європейського суду з прав людини , керівник Мін’юсту відповів: «Насправді, це рішення, які були результатами популізму попередньої української влади протягом останніх десятирічь. Населення було ошукано парламентами і урядами, людям створювали пільги, непідкріплені грошима. За останні три роки, ми зробили виплати по 3-м тисячам рішень. Зауважу, вперше в історії України уряд виплатив ці кошти. Зараз є встановлені судом 12 тисяч типових рішень, ми відпрацьовуємо механізм, який допоможе погасити цю заборгованість протягом декількох років».
Очільник Міністерства юстиції в ефірі каналу «Україна» розказав, що цієї осені розпочинають працювати приватні виконавці судових рішень, а також прокоментував скандальну ситуацію з державними виконавцями: «Нами була проведена безпрецедентна перевірка всієї системи на поліграфі. Інформація щодо корупційних розподілів та схем між державними виконавцями не підтвердилася. Хочу також зауважити, ніяких премій, які нібито отримують виконавці – немає. Вони одержать частину суми від боржника, тобто людина, яка вже має заборгованість буде нести ще й додаткову відповідальність у вигляді відсотка. Що стосується приватних виконавців – вони фактично будуть альтернативою, щоб прибрати монополію. Ми маємо шалену проблему, коли в Україні не виконується сотні й тисячі судових рішень. Лише 3-5 % становив ступінь виконання рішень протягом двадцяти років. Коли ми запровадили мотивацію для виконавців, то за 9 місяців вже мали 18 % виконання. Я думаю, що приватні виконавці вже з наступного року підвищать показники на декілька десятків відсотків».
«Усі соціальні стягнення не передаються приватним виконавцям. Виселення з житла, питання пов’язані з сімейними спорами – це компетенція державних виконавців та Держави. У приватних виконавців є дуже багато роботи: спори між бізнесом, підприємцями. У таких справах необхідно, щоб рішення виконувалися швидко», – підбив підсумки Павло Петренко.