Громадян Білорусі, солдат і офіцерів, людей честі і гідності, які відмовилися вбивати, катувати і гвалтувати власний народ, а тому пішли з міліції і внутрішніх військ МВС, що виконують роль карателів, їх командир, міністр внутрішніх справ Юрій Караєв назвав зрадниками, пише Журналіст Білоруського партизана – Володимир Некляєв.

Подаємо його слова в оригіналі:

У верхівці білоруської влади, що перетворилася у військову хунту, немає нікого, хто б не знав, що офіційні підсумки президентських виборів сфальсифіковані, що Лукашенко вибори програв, владу узурпував і утримує її тільки силою. І тим не менше вся владна верхівка стала на його бік. На сторону не тільки брехні і несправедливості, але, я вважаю, і зради, оскільки прохання до керівника сусідньої країни ввести її збройні сили для боротьби з власним народом, це не що інше, як зрада. Батьківщини і народу. Ви захищаєте зрадника. Після побиття, згвалтувань малолітніх, після нелюдських звірств підлеглого вам, що покрив себе незмивною ганьбою білоруського ОМОНу, я навіть не знаю, як до вас звертатися. Але все ж є у вас, нехай і заплямоване, ім’я, є по батькові, тому спробую так …

Ви, Юрій Хаджімуратовіч, осетин.

Білорусь не ваша Батьківщина, білоруський народ не ваш народ – і до зради цієї ви, на відміну від Лукашенка, як би не маєте відношення. Але … Сьогодні ви пригнічуєте білоруську революцію.

А я був в місті, в якому ви народилися, де у мене багато друзів, коли придушувалася революція осетинська. Восени 1981 року пам’ятаєте? Тоді міліція і внутрішні війська в кров народ били, революцію з її поривом до справедливості вбивали в Орджонікідзе також, як зараз ви з міліцією і внутрішніми військами народ б’єте, революцію з її поривом до справедливості вбиваєте в Мінську.

Осетинський народ вийшов в кінці жовтня на площу Свободи, вимагаючи справедливості. «Справа справедливості – шукати правду», – кажуть осетини.

Цього ж вимагає і того ж шукає на своїх площах і вулицях білоруський народ. І нехай ви не його, чи не білоруський, не мій народ зраджуєте, але ви зраджуєте народ власний. Осетинський.

Ви віддаєте пролиту ним за правду і справедливість кров. І не тільки кров жовтня 1981 року а й вікову кров осетин, пролиту в боротьбі за свободу. Або у вас немає цієї пам’яті: пам’яті крові, яка і робить народ народом? Пам’ятаєте, що наступило в Осетії після придушення революції? Настала так звана «одінцовщіна».

Осетина, що стояв на чолі тодішньої Північно-Осетинської республіки, замінили на кремлівського посланця – і стала нещадно душитися національна культура, фальсифікуватися історія, знищуватися все національно-осетинське. Теж саме відбудеться в Білорусі, якщо ви допоможете Лукашенку, який продав Білорусь Путіну, перемогти народ.

І, – о, Господи! ви йому допомагаєте! Я до сих пір засинаю і прокидаюся в ночі з 9 на 10 серпня.

Що це було?..

Тобто, я розумію, що це прямий результат ідеології лукашизму, чарки і шкварки без жодної моралі, повної аморальності влади, узаконеної в її середовищі і в її обслузі свавілля, але ЯК цей жах міг бути учинений своїми до своїх? Білорусами до білорусів?

Такого не чинили проти своїх ні український «Беркут», ні Росгвардія. Значить, лукашизм пошкодив нашу свідомість, нашу людяність глибше, ніж авторитарні режими в Україні та Росії. Він страшніший за них! І ви з вашим ОМОНом, спецназом – візуальний кошмар цього режиму.

Ви намагаєтеся довести, що цього або не було, або все це перебільшено. Але це було!

І не перебільшено, а применшено, тому що більшість тих, хто пройшов через тортури, боїться їх повторення – і не дає показань. Через ці звірства і пішли від вас люди, яких ви називаєте (смієте називати!) зрадниками.