Вищий господарський відмовив Міністерству оборони РФ у стягненні 3,11 млрд грн. боргів корпорації ЄЕСУ з держбюджету України. Про це свідчить постанова суду від 6 серпня.

При цьому суд зобов’язав Міноборони Росії повернути Україні вже виплачені 38,68 млн грн.

Як відомо, суд стягнув з України вказаний борг у 3,11 млрд грн. у 2012 році. Було встановлено, що у 1996 році прем’єр Павло Лазаренко від імені уряду своїми листами гарантував Міноборони Росії виконання корпорацією ЄЕСУ зобов’язань за контрактами на постачання матеріально-технічних ресурсів в порядку взаєморозрахунків за природний газ.

Борг перед Міноборони РФ утворився в кінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом Лазаренка угоду.

Україна за президентства Віктора Януковича почала виплачувати цей борг ЄЕСУ. При цьому взимку цього року влада добилася відстрочки виплат на один рік.

Та після лютневих подій у Києві, вже на початку березня цього року суд першої інстанції скасував рішення попередніх судів і відмовив Міноборони РФ у стягненні боргу з держбюджету України. Апеляційний суд і ВГСУ залишили це рішення без змін.

Суди встановили, що листів Лазаренка на адресу тодішнього прем’єра РФ Віктора Черномирдіна не існує, що підтверджено Державною архівною службою України.

Джерело: Наші гроші