У столиці Білорусі учасники акцій протесту йдуть і їдуть до центру міста на великий недільний Марш нової Білорусі, тоді як влада у відповідь закрила деякі станції метро і стягує в місто ОМОН, також з’являються повідомлення про військові формування в центрі Мінська.

Про це повідомляє телеграм-канал “Мая краіна Беларусь”.

“На вхід і вихід закриті станції метро Площа Леніна, Жовтнева, Купаловська і Площа Перемоги. Великі групи людей рухаються до центру. Сьогодні буде спекотно”, – йдеться у повідомленні.

Також влада підтягнула в середмістя Мінська водомети й автозаки, а ДАІ Мінської області виставила пости на в’їздах до столиці на основних трасах. Розпорядження про це підписав головний державний автомобільний інспектор Мінської області Михайло Акулич.

“На під’їздах до міста і в центрі Мінська журналісти помітили сили білоруського ОМОНу. Влада стягує в середмістя Мінська водомети й автозаки. Площа Незалежності в Мінську оточена автозаками і спецтехнікою, повідомляють очевидці”, – йдеться у повідомленні.

Міністр оборони Республіки Білорусь в свою чергу записав резонансне відеозвернення, у якому заявив:

“У свою останню війну Білорусь втратила кожного третього і фактично була стерта з лиця землі. Для нас вони (військові меморіали – ред.) Завжди були і залишаються священними місцями. До них завжди йшли люди, щоб вклонитися, помолитися, покласти квіти загиблим захисникам Вітчизни . Ми, військові, не допустимо осквернення цих місць, на них не може бути місця фашизму “, – заявив білоруський військовий міністр в своєму відеозверненні, передає TUT.by.

На підвищених тонах він також додав, що:

“Ми не можемо спокійно дивитися, як під прапорами, під якими фашисти організовували масові вбивства білорусів, росіян, євреїв, представників інших національностей, сьогодні організовуються акції в цих священних місцях. Ми цього допустити не можемо. Тому з сьогоднішнього дня ми беремо їх під наш захист і охорону “.

Telegram-канал TUT.by. повідомляє про затримання військовими їх журналіста недалеко від Стели.

“Нашого кореспондента на Стелі затримали військові. Після нарад упродовж декількох хвилин його відпустили з наказом не повертатися, тому що затримають остаточно. Таким чином ми дізналися, що право на затримання, крім міліції та інших відомств, тепер має ще й армія. В мирний час, не при режимі НС”, – йдеться в повідомленні.

Також, варто зазначити те, що Білоруська асоціація журналістів повідомила в суботу, що було заблоковано понад 20 сайтів, в тому числі сайти фінансованого США «Радіо Свобода» і фінансується Польщею телеканалу «Белсат». У п’ятницю державне видавництво припинило випуск провідних незалежних газет «Народна воля» і «Комсомольська правда», пославшись на несправне обладнання.