Мінські переговори на межі зриву. На сході запанувала тиша, вперше за добу не було вбито чи поранено українського військового. Та цю крихку тишу сьогодні зачепила нова проблема. Лідери терористичних операцій не хочуть їхати до Білорусії, через внутрішні розбіжності.

Загалом за домовленістю між «ЛНР&ДНР», Україною, Росією та за посередництвом ОБСЄ, після переговорів у Мінську, 5 вересня мали: припинити вогонь та відвести від лінії на 15 кілометрів важке озброєння, розмінувати територію та обмінятись полоненими «всіх на всіх».

Нові переговори, 9 грудня, мали дати новий поштовх до розв’язання конфлікту, адже попередні домовленості не можна назвати успішними чи дієвими.  Та тепер на заваді став внутрішній конфлікт.

Л. Кучма вже прокоментував, що не бачить сенсу у найближчі дні зустрічі у Мінську.

С. Семенченко запропонував нову форму зустрічі з цими терористами, пояснивши, що у момент, коли рубль та російська нафта знецінюється, Україна благає про мир. Він вважає, що у такій ситуації Україні варто відстоювати свою думку та до переговорів долучити США.

А поки українські політики торгуються новими варіаціями для Мінських домовленостей, сепаратисти не поспішають їхати у Білорусію. Внутрішній конфлікт тільки ще раз показав, що «ЛНР&ДНР» зовсім не склались як держави, чи республіки, ба навіть як міста. Імпровізовані республіки не можуть прогодувати та забезпечити всім необхідним (тим більше миром) своїх громадян, від цього постійне невдоволення та зародження повстання. А «лідери», які ще вчора були банальними терористами, організувати державотворчі процеси не можуть.

 

Автор: Yavkubi

за матеріалами ТСН