Число затриманих сьогодні в Білорусі перевищила 320 осіб-затримана відома активістка Тетяна Северінець. Серед затриманих також – фотографи Святослав Зоркий і Віктор Толочко.

Цю інформацію підтвердила дочка активістки Анна Северінець і БАЖ.

Варто відзначити, що Хіпстери також не залишилися в стороні від білоруського протесту. Антон Родненков керував «Центром нових ідей», ганяв у лоферах на велосипеді, фоткав «луки» для «Інстаграма», відпочивав на модних пляжах і насолоджувався життям. А коли був створений штаб Віктора Бабарика, прийшов туди допомагати.

Все закрутилося дуже стрімко. Вже скоро від минулого життя, як каже сам Антон, залишилося три відсотки – він став активним членом Координаційної ради і врешті-решт разом з Іваном Кравцовим був видворений владою на територію України. З ними могла опинитися і Марія Колесникова, але вона тоді порвала свій паспорт.

Завдання нашої служби – зробити так, щоб все працювало. Щоб здійснювалися проекти, щоб діяли робочі групи, щоб поширювалася інформація і щоб всі розуміли загальну стратегію. Тому час від часу потрібно їздити. Перший тиждень ми налагоджували роботу команд, що знаходяться в Києві: частина партнерських проектів переїхала туди ще до виборів. Потім ми попрямували до Вільнюса до Світлани, а по дорозі заїхали в штаб Координаційної ради у Варшаві

– Ви вже два місяці за кордоном: чи збереглася рефлекторна реакція на бусики і людей у ​​формі? – запитав журналіст.

– Уже минуло, слава Богу, але спочатку було. У Білорусі на дорозі я бачив тільки бусики. У мене було кілька фільтрів. Перший – бусик це чи не бусик. Якщо бусик, то спереду одна людина або дві. Якщо дві, це жовтий рівень загрози. Третій фільтр: в масках ці люди чи ні. Якщо в масках, все – код червоний. У Мінську я тільки так і дивився на навколишній світ. У день, коли затримали Марію, ми перебували під її під’їздом, так як думали, що в її квартирі буде обшук. Коли ми вийшли з під’їзду, до нього під’їхав бусик. Я, звичайно, подумав, що це приїхали на обшук, подивився на них, почав писати в «телеграм», підняв очі, а там вже біжать мене затримувати. У Києві я спочатку починав хвилюватися, але тепер все пройшло. Крім одного: в Мінську ми перед важливими розмовами виносили всі телефони, тому до цих пір, коли я бачу на столі телефон під час серйозних переговорів, мені супернекомфортно.

Я – експерт в мішках на голові. На мені були різні мішки: ГУБОПіК возив мене в одному, КДБ перевозив в іншому. Є мішки як колготки – через них навіть щось видно, але проблема, що важко дихати, в ГУБОПіКу я в такому пробув години чотири. А коли мене везли в ДФР, почепили мішок з щільної тканини – через нього нічого не видно, але дихається легше. В цілому, звичайно, страшно, хоча я чомусь відчував себе спокійно – напевно, тому, що особливого тиску на мені не було. Мене десь возили або я просто сидів. Трохи стрекотно було, коли вночі нас вже везли на кордон – такий кортеж з кількох машин – і заїхали на галявину. Все вимикають фари, певний час нічого не відбувається, потім в одному з бусів відкриваються двері і бачу якісь спалахи, після двері закриваються і бусик від’їжджає в зворотну сторону. А потім було простіше.

Коли ви зрозуміли, що у Лукашенка проблеми. У нього все ще проблеми або він перемагає протест? – запитав журналіст

– Все дуже просто. Сергія Тихановського «закрили» в травні, щоб Лукашенко переміг. Сьогодні листопад, а він все ще намагається перемогти. Мені здається, тут нема про що хвилюватися, питання тільки часу. Ці процеси неможливо повернути назад, забути, викреслити, переламати, настрій в суспільстві принциповий, навіть якщо в якісь дні на вулицю виходить менше людей. У Лукашенка дуже поганий прогноз на пенсію.

Багато людей, які голосували за Лукашенка, коли побачили насильство в дні після виборів, сказали: «Ми більше не з ним». Тому, нам здається, важливо показувати моральну перевагу, що правда за нами. Тому Марія Колесникова і порвала паспорт, тому Максим Знак, коли прийшли штурмувати його офіс, спокійно взяв валізу і пішов до в’язниці, тому Максим Багрець з Москви повернувся до Мінська.