Кінооператор П'єр Ломм помер у віці 89 років, повідомляє The Hollywood Reporter з посиланням на Французьке товариство кінематографістів.

Він помер 4 липня в місті Арль. Причину смерті не повідомляють.


Ломм народився 5 квітня 1930 року в місті Булонь-Бийанкур. У 1953 році він закінчив Вищу національну школу Луї Люм'єра. Він почав кар'єру з роботи над короткометражним і документальними фільмами. Ломм також співпрацював з режисерами французької «нової хвилі».

Серед найвідоміших робіт оператора – фільм Жан-П'єра Мельвиля «Армія тіней» (1969), «Матуся і повія» Жана Есташ (1973). Ломм – дворазовий лауреат премії «Сезар» (картини «Камілла Клодель» в 1989 році і «Сірано де Бержерак» в 1991-му).

Нагадаємо, пішла з життя відома українська волонтер з Харкова Тетяна Черкашина. Відзначається, що останні дні вона провела вдома в оточенні своїх рідних і близьких.

Трагічні звістки про смерть Тетяни Черкашиної повідомили її друзі, поділившись пам'ятними знімками з нею і написавши слова співчуття і подяки.

Варто відзначити, що Тетяна Черкашина, крім російської військової агресії, вела боротьбу з онкологічним захворюванням упродовж чотирьох років. Незважаючи на нестерпний біль, вона продовжувала працювати.