Напередодні заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українські військові продовжують утримувати околиці на південному заході Бахмута. Ватажок ПВК “Вагнера” Євген Пригожин, чиї бійці довгі місяці намагалися захопити місто, визнав це.

“На жаль, така інформація є, що з якоїсь причини підрозділи, які повинні були перебувати в садах, на яких ми кожен день зазанавали втрат, але тим не менше цю територію стримували… Там дійсно важко закріпитися. Але є інформація, що там вже виставлені спостережні пости ЗСУ. А якщо це так – чекайте наступних кроків”, – сказав він у коментарі для ЗМІ, опублікованому прес-службою.

Бахмут на Донеччині протягом довгих місяців залишався ціллю росіян, хоча, за твердженнями багатьох військових експертів, мав радше символічне, ніж військове значення для окупантів.

З метою захоплення міста російські окупанти продовжували відправляти туди дедалі більше живої сили. За 10 місяців оборони міста-фортеці ворог втратив навколо міста в 7,5 разів більше особ

Також зауважимо, що українські захисники на Бахмутському напрямку показали свою сталь та міць. Натомість російські окупаційні війська втратили понад 20 тисяч своїх бійців, не досягнувши за 10 місяців поставленої цілі.

Росіяни були переконані, що після відходу Збройних Сил України з Лисичанська та Сєвєродонецька, вони зможуть без перешкод зайти в Бахмут, Костянтинівку, Слов’янськ та Краматорськ. Про це українському телеканалу розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Сергій Череватий наголосив, що окупанти не були готові до того, що українські військові побудують ешелоновану оборону, застосовуючи всі новітні засоби. У такий спосіб вони фактично опинилися в пастці.

“Додався ще суб’єктивний фактор амбіцій Євгєнія Пригожина, який сказав, що він монополіст і покаже, як по-справжньому треба воювати”, – додав Череватий.

За його словами, кадрові зміни серед російського військового керівництва не зможе вибити з їхніх голів радянську ідеологію. Тим паче, що кожна гучна заява супроводжувалася провалом із великою кількістю втрат серед особового складу.

“Понад 20 тисяч лише летальних втрат. В Афганістані було 15 тисяч втрат за 10 років”, – пояснив він.

Такого результату вдалося досягнути завдяки надпотужній операції, в ході якої було сковано сили ворога та розбито одну із найпотужніших сил – ПВК “Вагнера”. ЗСУ здійснили подвиг, знищивши бойовий потенціал противник та вигравши час для підготовки. Тепер же противник застиг в очікуванні подальших нищівних дій української сторони.

В той же час глава міністерства оборони України Олексій Резніков в черговий раз відкинув заяви Москви про повне захоплення Бахмута, заявивши, що частина міста залишається під контролем України.

Про це він сказав в інтерв`ю СNA в кулуарах безпекового форуму «Діалог Шангрі-Ла» у Сінгапурі.

«Ми використовуємо Бахмут як опорний пункт, щоб зменшити їхній (Росії – ред.) наступальний потенціал. Ми (досі – ред.) контролюємо цю територію, я маю на увазі частину. Але Бахмут вже не місто. Вони (росіяни – ред.) все знищили. Ні житлових будинків, ні дитсадків, ні лікарень. нічого. Це порожнє місце», — сказав Резніков.

За його словами, Росія за останні вісім місяців втратила понад 60 тисяч осіб у спробі захопити контроль над містом.

Міністр підкреслив, що використання Російською Федерацією найманців замість своїх збройних сил у битві за Бахмут свідчить про некомпетентність і розкол у Кремлі.