З Кам’янки-Дніпровської Запорізької області вивозять колаборантів. За словами місцевих жителів, туди прибувають автобуси для евакуації. 

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко. 

«Молода сім’я спробувала записатися на рейс, але адміністрація відмовила. Поки вивозять тільки топ-колаборантів, а решта чекає на ЗСУ. Люди побоюються, що перед відходом русня влаштує провокацію з масовими жертвами, щоб у всьому звинуватити Україну», — написав він. 

Тим часом в останні дні однією з найобговорюваніших тем було імовірне просування ЗСУ на окремі ділянки лівобережжя Дніпра в Херсонській області. Українська сторона офіційно не підтвердила початок наступу на цій ділянці. Військове командування закликало до “інформаційної тиші”, а джерела ВВС Україна у війську на цьому напрямку кажуть, що певний рух таки почався. 

В Херсонській області окупантам не вистачає сил утримувати позиції, тому вони будуть відступати. Такий прогноз озвучив в ексклюзивному інтерв’ю українським ЗМІ військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан. 

“Дуже погана позиція росіян для оборони – Запорізький та Херсонський напрямки. Там практично неможливо утримати в режимі будь-якої оборони. Армія розтягнута вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів із глибиною фронту 100 км та шириною близько 500 км. Неможливо втримати, тому росіяни, швидше за все, там відходитимуть, керовано утримуючи наші наступальні частини”, – вважає Світан.  

 ЗСУ мають вирішити дуже важливе завдання – позбавити окупантів можливості обстрілювати Херсон. Про це в ексклюзивному інтерв’ю розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. 

“Для нас досить важлива не стільки втеча окупантів, а ще й подавити вогневі точки ворога на лівобережжі Херсонщини, знищити його артилерію, аби вони не мали можливості обстрілювати Херсон. Вони його обстрілюють систематично. На жаль, поки що на сьогодні такі задачі не вирішені. Сподіваюся, що з подальшим просуванням наших сил, зокрема на лівобережжі Херсонщини, це вдасться вирішити, і техніка, і артилерія ворога буде знищуватись”, – заявив він. 

  

Українські військові присутні на лівобережжі Херсонщини, проте говорити про масштабне форсування Дніпра поки зарано. Таку думку висловив військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі всеукраїнського телемарафону. 

  

“На півдні Херсонської області працюють “вовкулаки” (Сили спеціальних операцій – ред.), українські розвідники, партизани, які діють виключно точково. Вони з’ясовують, де знаходяться російські склади з боєприпасами. Діють при цьому настільки ефективно, що на лінії за 30 км від бойового зіткнення, а це Дніпро, немає жодного великого складу з боєприпасами путінського війська. Там, де ми маємо можливість працювати, воно палає і перетворюється на попіл. Росіяни тримають основні склади на відстані 80 км і навіть більше від лінії бойового зіткнення”, – повідомив Селезньов. 

Але щодо форсування Дніпра експерт радить “бути реалістами”: 

“Кілометрова відстань між правим і лівим берегом зводить нанівець будь-які наші намагання навести понтонно-мостову переправу. До того ж, там працює ворожа авіація і артилерія. Відповідно, будь-які спроби забезпечити сталу комунікацію між різними берегами Дніпра наражаються на смертельну небезпеку”. 

Тим часом Інститут вивчення війни у своєму нещодавньому звіті звернув увагу на можливе просування української армії на Херсонщині. Американські експерти проаналізували повідомлення російської сторони і зробили висновок, що ЗСУ, ймовірно, переправились через Дніпро і зайняли позиції на лівому березі річки біля міста Олешки.