Вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року. На цих виборах бере участь рекордна кількість кандидатів у президенти – ЦВК зареєструвала 44 охочих сісти в крісло на Банковій.

Згідно з новим соцопитуванням, найкращі шанси вийти до другого туру президентських виборів мають чотири кандидати – Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко та Юрій Бойко. 

 Про це свідчать дані нового опитування, проведеного з 20 по 26 лютого 2019 року центром соціальних досліджень "Софія". 

 Серед респондентів, які братимуть участь у виборах, мають намір проголосувати:  – за Володимира Зеленського – 18,3%; – за Юлію Тимошенко – 15,4%; – за Петра Порошенка – 12,1%; – за Юрія Бойка – 11,2%. 

 Інші кандидати мають рівень підтримки менше 7%. Зокрема, Анатолія Гриценка підтримують 6,4% респондентів (серед тих, хто має намір голосувати), Олега Ляшка – 4,3%, Євгена Мураєва – 2,5%, Андрія Садового – 2,1%, Олександра Шевченка – 1,9%, Олександра Вілкула – 1,7%.   

Всього було опитано 2012 респондентів віком від 18 років.

 Метод опитування – індивідуальне інтерв'ю ("віч-на-віч") за місцем проживання респондент. Статистична похибка не перевищує 2,2%. 

​​Окрім того,  також Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила «Моніторинг електоральних настроїв українців» за лютий 2019 року.

Лідером президентського рейтингу став Володимир Зеленський, якого підтримують 25,1% тих, хто визначився та має намір голосувати! 

Рейтинг партій очолює партія Слуга народу, яку підтримують 21,5% тих, хто визначився та має намір голосувати. 

Варто зазначити, що з президентських перегонів, вже знялось декілька кандидатів. Кандидат на посаду президента від партії «Сила людей» Дмитро Гнап  та Андрій Садовий.

На думку експертів, багато кандидатів сьогодні працюють не так, щоб перемогти у президентських виборах, як з прицілом на парламентські, які відбудуться восени цього року.

"Ми входимо в такий режим, коли президентські та парламентські вибори відбуватимуться в один рік. Це зумовлює плавне перетікання однієї кампанії в іншу, і частина кандидатів не мають шансів перемогти на президентських, але вони усвідомлюють, що це підніме рейтинги їхніх політпартій для парламентських виборів", – вважає політолог Юрій Якименко.

Саме цим частково можна пояснити таку велику кількість кандидатів. "Більшість кандидатів розкручуються з прицілом на парламентські та місцеві вибори", – вважає Наталія Білоус.

Деякі експерти звертають увагу на той факт, що частина кандидатів є фігурантами кримінальних справ.