У Києві провели відкриті слухання щодо перегляду тарифів на холодну воду. "Київводоканал" підрахував: у 2018-му вартість їхніх послуги зросте з 15,79 до 18,46 гривні.

За підсумками слухань Нацкомісія з питань держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) перевірить розрахунки і затвердить нові тарифи, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Їх просто забули!”: Батьки в істериці розповіли шокуючі подробиці пожару в одеському таборі. Просто мозок закипає

Як зазначається, тариф 18,46 гривні за куб – поки що тільки пропозиція. Остаточне рішення про те, скільки киянам платити за воду, прийняти можуть тільки в НКРЕКУ.

При цьому в самій комісії наполягають, що тариф повинен бути економічно обґрунтованим і включати в себе витрати на ремонти і модернізацію інфраструктури. За даними "Київводоканалу", 80% їхнього фонду зношене, а грошей на заміну труб немає.

Варто також нагадати, що згідно з новим законом "Про комерційний облік комунальних послуг", рахувати суми в платіжках будуть по-новому. Кожна квартира, як і раніше, за воду буде платити за індивідуальним приладом обліку – тобто по лічильнику в квартирі.

Але лічильники будуть стояти на кожному будинку, і якщо виявиться, що сума всіх показань в квартирах менша, ніж показники будинкового лічильника, різницю доведеться компенсувати.

Навіть після подорожчання, зазначають чиновники, платіжки за воду – всього лише п'ять відсотків від усіх витрат на комуналку.

В середньому сім'я з трьох осіб витрачає 7,2 кубометрів холодної води на місяць. Зараз в столиці такий обсяг води обходиться в 113,6 гривні, а в наступному році, якщо нові тарифи затвердять, платіжка збільшиться до 132,9 гривні.