Головні новини Львова
Подобається

Митнику, який хотів хабаря за ввезення авто для АТО, зламали щелепу прямо на робочому місці

31/10/2014     Автор: Яна Романська
Митнику, який хотів хабаря за ввезення авто для АТО, зламали щелепу прямо на робочому місці

Незважаючи на всі спроби влади полегшити роботу волонтерів, що забезпечують бійців в зоні АТО необхідним майном, бюрократія і відверта корупція залишаються їх головними ворогами. 

З цими «ворогами» волонтерам доводиться вести постійну «війну», іноді навіть не зовсім законними методами. На сьогодні гострою проблемою, з якою зіткнулися волонтери, залишається неврегульоване питання про розмитнення автомобілів, ввезених з-за кордону для потреб АТО, розповів в інтерв'ю відомий волонтер, один з організаторів руху «Народний тил» Роман Синіцин.

Були випадки, коли ми везли в Україну каски, і з нас вимагали по 10 євро за каску. Розрулили. З іншого волонтерською групою був випадок: везли машини – так їх добу маринували на митниці. Начальник зміни у митників сказав: «Ось, є тариф (неофіційний розмір хабарів прийнятий на митниці – Ред.) $ 450-500. Я вам роблю знижку, давайте по $200 за машину … Ну, і йому прямо там зламали щелепу. 

"Бувало й таке, що батальйони заїжджали прямо на митницю і говорили: це наші машини!», – розповів Синіцин. Від також зазначив, що прикордонники, які вже воювали, завжди йдуть назустріч волонтерам. «Розумієш, погранці вже повоювали, розуміють що до чого, і з ними ніколи ніяких питань не виникало. Я ось думаю, може, пора створити і від правити в зону АТО батальйон митників", – запропонував волонтер.


 

Джерело: Експрес