На митниці стали ретельніше перевіряти вміст посилок з товарами з-за кордону. Одержувачам привозять бандеролі, заново перемотані «митним» скотчем, передає Корупція Інфо

Це може бути пов'язано з проектом, що зменшує суму безмитного ввезення з 150 євро до всього 22. Втім, фіскали зв'язок перевірок зі скандальним проектом заперечують, а юристи говорять, що митниця самостійно оглядати посилки не має права. Одержувачі скаржаться, що посилки з Китаю і США почали перевіряти на відповідність їх заявленої вартості.

«Такого ще не було. Прийшла перша посилка, яку на митниці виявили та перевірили, чи відповідає замовлений товар заявленій на посилці вартості. Не повірили на митниці, що телефон з Китаю можна купити за 50 баксів, от і кинулися перевіряти», — обурився фахівець з онлайн-покупок В'ячеслав Поездник. Як розповів він «Вістям», з посилки нічого не пропало, але причини, з якої її відкрили, ніхто пояснювати не став. Випадок далеко не єдиний.

«Мої часто розкривають, незважаючи на те що до посилок завжди додається перелік вмісту. Розкривають, так як не можуть зрозуміти, як 15 кг може коштувати 150 євро», — говорить дніпрянка Ксенія Стаскевич, яка також часто замовляє посилки з Китаю. Схожа ситуація і з посилками з США. «Якщо посилка коштує $35, то не було ще такого, щоб її не відкрили і не перевірили, скільки ми з друзями замовляли. І так кожен раз», — каже киянин Олексій Голіков.

«Вісті» вже писали про проект закону, який хотіли внести в парламент: ліміт на безмитне ввезення товарів з-за кордону планувалося знизити з 150 до 22 євро. Ідею підтримав голова Держфискальної служби Роман Насиров, однак після хвилі обурення законопроект вирішили відкликати.

Як розповіла «Вістям» голова Комітету з питань митної справи Громадської ради при ДФС Галина Вдовіна, випадків розкриття посилок на митниці дійсно стало більше, проте з ініціативою перевірки з метою доплати не пов'язують.

«Останнім часом посилки, які відправляють великими службами доставки, перевіряються регулярно, але в митниці є право вибіркового контролю згідно з постановою Кабміну. При цьому сама митниця розкривати посилки не має права за процедурою це повинен робити працівник пошти у присутності співробітника митниці», — каже нам Вдовіна.

А за словами юриста Ростислава Кравця, вибіркове розкриття посилок проводиться для припинення контрабанди, оскільки нерідко в посилках з-за кордону в Україну перевозять наркотики. «Фіксували випадки, коли заборонені речовини замовляли через інтернет. Якщо вашу посилку розкривали, то на ній обов'язково повинна бути відповідна відмітка та письмове підтвердження, яке вам повинні показати при отриманні», — говорить Кравець.