Президент України Володимир Зеленський показав усьому світові, як виглядає справжнє лідерство, вважає постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Про це вона заявила у Нью-Йорку на церемонії відкриття Школи міжнародних та громадських відносин Колумбійського університету.

«Президент Зеленський показав усьому світові, як виглядає справжнє лідерство. Він використав свій потужний голос та приклад, аби залучити нас до захисту України. І саме це ми зробили в Організації Об’єднаних Націй – де видворили росію з Ради з прав людини та 140 голосами держав-членів проголосували за засудження й ізоляцію рф», – сказала вона, зірвавши оплески студентів та всіх присутніх.

За її словами, український народ «завоював серця та уми всього світу, оскільки доблесно бореться за свій суверенітет, за свою гідність, за свою і нашу демократію».

Водночас, додала вона, тягар путінської війни несуть не лише прості українці, а й журналісти, «які, ризикуючи життям, висвітлюють жахи цієї війни».

Війна, яку веде росія, також завдає шкоди далеко за межами України, зазначила Томас-Грінфілд, наголосивши на загостренні проблем продовольчої безпеки.

«Це тому, що путінські збройні сили не дають українським фермерам збирати врожай, руйнують українську інфраструктуру та зерносховища. росія бомбила кораблі, що перевозили товари з Чорного моря, та заблокувала основні порти України. Надходять повідомлення, що росія краде українське зерно», – сказала вона.

Вона вважає, що люди по всьому світу, особливо в африканських країнах та на Близькому Сході, страждатимуть і навіть голодуватимуть унаслідок цієї жорстокої війни.

На її переконання, те, що відбувається в Україні, – це справді глобальна криза, для розв’язання якої потрібні глобальні рішення та глобальне лідерство.

19 травня питання глобальної продовольчої кризи розглядатиметься на засідання Ради Безпеки ООН, у якому очікується участь держсекретаря США Ентоні Блінкена.