Україна поважає Німеччину як державу і не зацікавлена в ескалації двосторонніх відносин. А ситуацію щодо візиту президента Франка-Вальтера Штайнмаєра врегулюють дипломатичними каналами.
Так прокоментував ситуацію з візитом Франка-Вальтера Штайнмаєра міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній пресконференції з міністром закордонних справ та оборони Ірландії Саймоном Ковені за підсумками їхніх переговорів в Києві.
Кулеба пояснив, що зазвичай дипломати здатні вирішити усі робочі моменти, які потребують узгодження. Але інколи різні нюанси процесів чи неперевірена інформація потрапляє в ЗМІ. Це провокує різні непотрібні публічні дискусії, скандали, емоції. Саме так трапилося і в ситуації з президентом Німеччини Штайнмаєром.
Міністр наголосив, що Україна з великою повагою ставиться як до Німеччини, так і до тамтешнього президента, який є одним з символів держави. Ніхто не зацікавлений загострювати двосторонні відносини, тому все потрібно швидко врегулювати.
Ми не зацікавлені в ескалації двосторонніх відносин. Тому переконаний, що ця ситуація буде врегульована дипломатичними каналами. І ніякої шкоди для українсько-німецьких відносин не буде. Ще раз наголошую, ми виступаємо за відносини, які будуються на взаємній повазі, – зазначив Кулеба.
За його словами, Україна чекає на нову німецьку політику щодо неї, яка враховує теперішні обставини з війною, яку розв’язала Росія.
Нагадаємо, у вівторок в німецьких ЗМІ повідомили, що президент Франк-Вальтер Штайнмаєр хотів приїхати з візитом до Києва, але Володимир Зеленський йому відмовив. Він нібито не хотів зустрічатися, бо німецький політик мав значні зв’язки з Росією у минулому. Це здивувало місцевих політиків. Згодом Зеленський сказав, що не отримував від Штайнмаєра ніяких запитів щодо візиту.
Брифінг 5 президентів відбувся у Києві, повідомляє 24 канал. Участь у ньому взяли очільники Польщі та країн Балтії. Алар Каріс, Егілс Левітс, Гітанас Науседа та Анджей Дуда прибули в Україну 13 квітня.
Я як президент і наш офіс офіційно не отримували звернення президента Німеччини та офісу президента Німеччини щодо візиту в Україну. У нас країна – вільна. І ми готові бути суто транзитною державою, якщо це питання економічне, а не політичне,– заявив Зеленський.
Окрім того, український лідер наголосив: 14 квітня мине 50 днів війни, 50 днів стійкості та міцності України. Зеленський зауважив, що українці мають право бути серед тих людей, які реально підтримують, серед справжніх друзів.
Президент зауважив, що таких друзів багато не буває. Але Україна задоволена їхньою кількістю.
Раніше стверджувалось, що Франк-Вальтер Штайнмаєр – президент Німеччини – заявив, що у Києві не бажали його візиту. Він наголосив, що збирався прибути до української столиці разом з очільниками країн Балтії та Польщі.
Штайнмаєр зауважив, що його візит мав стати сигналом солідарності. Відповідну заяву він зробив 12 квітня.
Разом із президентами Латвії, Литви та Естонії ми хотіли поїхати до Києва, щоб надіслати сильний сигнал про солідарність Європи з Україною. Я був готовий. Але, очевидно, і треба визнати, що цього в Києві не хотіли,– побідкався Штайнмаєр.
Що кажуть ЗМІ?
Видання Bild раніше повідомило, що Штайнмаєр хотів приїхати до Києва. Водночас Володимир Зеленський не схвалив цей візит. ЗМІ кажуть, що причиною відмови стали тісні зв’язки німецького політика з Росією у минулому.
Зокрема, Штайнмаєр був активним прихильником зближення країн Заходу та Росії. Також він підтримував скандальний “Північний потік-2”.