Під час кліматично саміту у Глазго представники України та Росії влаштували суперечку. Причина – Крим.
Отже, повідомляється, що Москва постійно включає окупований Крим у свої доповіді щодо викидів парникових газів. А це дуже обурює українців. Про це повідомили шефредактор телеканалів “Дом” та UA Олексій Мацука, які перебувають на місці подій.
Також варто додати, що на підтримку України відразу виступили партнери з ЄС, Канади та США.
Радник-посланець посольства України в Іспанії Дмитро Матющенко нагадав, що під час попередньої сесії українська делегація вже висловила занепокоєння подібними документами.
На жаль, незважаючи на запевнення, які ми отримали із секретаріату, це питання так і не було вирішено. Ряд документів Російської Федерації включає інформацію про викиди та видалення парникових газів на тимчасово окупованій Росією території Автономної Республіки Крим та Севастополя, – сказав Матющенко.
Матющенко нагадав про резолюцію Генасамблеї ООН, яка закликає всі держави та міжнародні організації не визнавати будь-які зміни статусу Криму.
Позиція України – однозначна: у всіх звітах Росії має бути виноска, що територія Криму – окупована.
Нагадуємо, що кліматичний саміт стартував 31 жовтня і триватиме у Глазго до 12 листопада. Планують, що на заході виступить президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що рішення саміту позитивно вплинуть на кліматичну політику світу. Також президент поділився кліматичними проблемами, які є в Україні.
Про це президент написав у колонці для Green Deal.
Зеленський вважає, що конференція – одна з найважливіших у цьому році. На думку політика. відповідальність за кліматичні зміни не можна перекладати. Її повинна брати на себе кожна компанія та країна.
Президент наголосив, що дії держави та бізнесу протягом цього десятиліття впливатимуть на подальший розвиток людства.
“Якщо не вдасться зменшити темп кліматичних змін, то після 2030 року соціальні та економічні втрати будуть настільки значними, що ми це просто навіть ще не уявляємо. Ніхто у світі не здатен закритися від цієї загрози у своїх національних кордонах”,– наголосив Зеленський.
За словами президента, Україна вітає Декларацію про користування лісами та землею, яку ініціювала Велика Британія. Відновлення та захист лісів мають бути пріоритетом. Наша держава, нагадав Зеленський, вже почала цю роботу. Тому за 10 років площа лісів в Україні зросте на 10 мільйонів гектарів.
Політик акцентував на іншому важливому кроці, який можна погодити зараз у Глазго – глобальна ініціатива для зменшення викидів метану.
Зеленський звернув увагу на негативні зміни в Україні
Як зауважив Зеленський, для України такі розмови не абстрактні. Річ у тім, що на території країни фіксують значне збільшення кількості пожеж. Все через сильну спеку. Крім того, щороку доводиться готуватись до більш руйнівних повеней.
“Опрацьовуємо необхідні кроки для боротьби з опустелюванням. Держава і бізнес витрачають усе більше ресурсів для адаптації до кліматичних змін – передусім аграрного сектору, щоб гарантувати продовольчу безпеку нашого суспільства”, – додав політик.
“Багаті країни мають допомогти”
Президент визнав, що країни мають діяти відповідно до своїх можливостей. Він додав, що розпад традиційного життєвого укладу в багатьох регіонах світу спровокує ще більше міграційних криз. Натомість конфлікти за доступ до родючих земель та питної води можуть стати повсякденністю на декількох континентах.
Політик наголосив, що “клімат не може зачекати, потрібні дії”. Відтак він резюмував, що обов’язок багатих країн – допомогти країнам, що розвиваються у забезпеченні зеленої модернізації економіки.