Колишній прем’єр-міністр Італії, лідер партії “Вперед, Італіє” Сільвіо Берлусконі, який є хорошим другом Путіна, звинуватив українського президента Володимира Зеленського у нападі на квазіреспубліки “ЛНР” та “ДНР”, підтримувані РФ.

Війну, розв’язану Путіним, він цинічно називає “бійнею українських солдатів і громадян”.

Його скандальну заяву передають пропагандистські російські ЗМІ.

Одіозний політик під час зустрічі із соратниками закликав, щоб українська армія припинила бойові дії і погодилася на мирні переговори. Перед цим він виклав свою власну версію, хто і коли розпочав війну.

“Справа була така: у 2014 році в Мінську було підписано угоду між Україною та двома новоствореними республіками Донбасу про мир без нападів одна на одну. Україна через рік викидає цей договір до біса і починає наступ на кордони двох республік. Війна, яка ведеться в Україні – це бійня українських солдатів і громадян. Якби він сказав: “Я більше не нападаю”, все було б скінчено”, – цинічно заявив Берлусконі.

Далі він звинувачує Україну у тому, що вона наживається на війні, бо отримує гроші від Заходу. Він говорить про “непередбачуваний опір з боку українців, які з третього дня почали отримувати гроші і зброю із Заходу. І війна з двотижневої операції перетворилася на двохсотлітню війну. Отже, такою і є ситуація з війною в Україні”.

Окрім цього, він критикує президентів США та Європи. Берлусконі вважає лише себе “справжнім лідером у світі”.

“Конфлікт в Україні не можна завершити “без сильного втручання”, проте “зараз у Європі та США немає лідерів”. “Можу я змусити вас посміхнутися? Єдиний справжній лідер – це я”, – цинічно заявив він.

Сільвіо Берлусконі взагалі не приховує своїх дружніх відносин з Путіним. І навіть у 2015 році відвідував тимчасово окупований півострів Крим, де зустрічався з агресором і розпив пляшку 240-річного вина на вкраденій Росією виноробні.

Він також уже кілька разів заявляв про те, що Путіну потрібно було просто дозволити змінити владу у Києві. І взагалі, російські агресори нібито хотіли лише “зайти в Україну та вийти”, а Європа втягла Москву у війну.

Зараз колишній прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі “відновив стосунки” з російським диктатором Володимиром Путіним.

Лідер партії “Вперед, Італіє” Сільвіо Берлусконі на закритій зустрічі з парламентською фракцією своєї партії “Вперед, Італіє” розповів про відновлення своїх стосунків з президентом РФ Володимиром Путіним.

Аудіозапис розповіді Берлусконі опубліковано в італійських медіа, повідомляє Politico.

Під час розмови з однопартійцями у парламенті одіозний італійський політик, зокрема, зауважив, що його непокоять відносини Італії з Росією, оскільки, як він стверджує, “міністри заявили, що ми вже воюємо з Росією, бо постачаємо зброю Україні”.

У цьому контексті Берлусконі зазначив, що “трохи відновив стосунки з Путіним”.

“На мій день народження він надіслав мені 20 пляшок горілки та дуже милий лист. Я відповів пляшками ламбруско [італійського вина] і таким же милим листом”, – каже колишній прем’єр-міністр Італії на аудіозаписі.

Згодом Берлусконі заперечив, що відновив відносини з Путіним, запевняючи, що розповів у парламенті “стару історію про епізод багаторічної давності”.

Партія Берлусконі “Вперед, Італіє” входить до парламентської коаліції, яка сформувала уряд.

Лідерка коаліції Джорджія Мелоні намагається дистанціюватися від Росії, називаючи вторгнення в Україну “неприйнятним великомасштабним актом війни путінської Росії” та виступає за військову допомогу Україні.