Нова міністерка закордонних справ Бельгії Аджа Лябіб у липні 2021 року відвідувала окупований Крим.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Про перебування Лябіб, тоді ще телеведучої та журналістки, на території окупованого півострова свідчать її власні та інші дописи у соцмережах, як і коментарі в телеефірах.

Так, 24 липня 2021 року вона опублікувала у своєму Instagram повідомлення про приїзд до Севастополя. “Прибуття у затоку Севастополя, дивне місце, чи не правда?”, – підписала вона фото. Наступного дня Аджа Лябіб публікує фото вечірнього Севастополя.

Також Аджа Лябіб приїздила на фестиваль “Глобальные ценности”, який організовує Севастопольський академічний російський драматичний театр імені Луначарського. У 2021 році він проходив 23-25 липня. Лябіб тегнули в одному з дописів про фестиваль у Facebook, який вона поширила і на власній сторінці з коментарем “Інтенсивні моменти творення”. У її Instagram можна бачити фрагменти хореографічного виступу з нього, пізніше в ефірах вона сама говоритиме про фестиваль як головну мету цієї поїздки.

Також вона виклала у Facebook фотографії з Лівадійського палацу з експозицією про Ялтинську конференцію та з дачі Чехова у Ялті. Ці дописи опубліковані 26-28 липня.

Пізніше в ефірі RTBF її запитали про поїздку, акцентувавши на специфічній ситуації окупованого півострова і спитавши, чи вона повертається “з України чи з Росії”.

Вона не дає прямої відповіді, починаючи її з того, що “щоби приземлитися в аеропорту Сімферополя, потрібна російська віза”, а далі вмикає прямою мовою коментар перехожого-росіянина з бухти Севастополя, який каже, що “у Криму завжди була російська культура і жодного зв’язку з українською культурою”.

“Звісно, відповідь була би іншою, якби я простягнула мікрофон кримському татарину або українцю”, – зазначає Лябіб.

Згодом у цьому ж ефірі, говорячи про поїздку, вона все ж побіжно використає фразу, що їздила “у Росію” (- Цей фестиваль у Криму буде темою документального фільму, який ви зараз готуєте? – Так, і для цього я поїхала у Росію…).

У який спосіб Аджа Лябіб прибула на територію окупованого півострова – через Росію, порушивши закони України, чи через “Чонгар” – точно невідомо. Її слова про необхідність мати російську візу для рейсу до Сімферополя можуть натякати на приїзд цим маршрутом, проте у соцмережах немає жодних вказівок як на те, що подорож відбулася транзитом через один з аеропортів РФ, так і на те, що вона в’їхала та виїхала через материкову територію України.

Про призначення Аджі Лябіб міністеркою закордонних справ стало відомо 15 липня, вона замінила на цій посаді Софі Вільмес.

Аджі не перша європейська чиновниця, що ставила під сумнів єдину солідарність на користь України.

Під час проведення виборів у Росії депутат від партії “Альтернатива для Німеччини” Ульріх Еме їздив в окупований український Крим за гроші Держдуми.

Як свідчить розслідування Der Spiegel, на українському півострові він грав роль “спостерігача на виборах” від німецької політичної сили. Тепер Еме визнав, що отримав гроші від російського парламенту. Зокрема, йдеться про фінансування його поїздки в Крим, який Росія окупувала в 2014 році. На територію півострова він прибув на запрошення Москви в березні 2018-го, а потім говорив, що “був приємно здивований”, наскільки “добре було організоване” голосування.

Згідно з декларацією, яку Еме подав ПАРЄ на початку 2019 року, його поїздку профінансував Комітет з закордонних справ Державної  Думи РФ. Такі трансакції можуть принести проблеми німецькому депутату. Адже, згідно з законом, членам Бундестагу заборонено отримувати “грошову вигоду”, якщо за неї вони повинні демонстративно використати свій мандат в інтересах донора.

Після того, як Der Spiegel викрив сумнівне фінансування поїздки Еме в Крим, політик від “Альтернативи для Німеччини” спочатку почав заперечувати спонсорство з боку Держдуми.

“Поїздку оплатила зовнішня організація”, – говорив він . Але при цьому додавав, що не пам’ятає назву цієї організації.

Але згодом Еме, який балотується на посаду мера міста Хемніц в Саксонії, виступив з новою версією подій. Тепер він визнав, що за поїздку в Крим заплатив парламент Росії. Але при цьому німецький політик запевняє, що дізнався про це лише “згодом”.