Туреччина негативно оцінює плани Швеції та Фінляндії щодо приєднання до НАТО. Про це заявив пезидент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Для Фінляндії та Швеція стала несподіванкою позиція Туреччини щодо їхнього вступу до НАТО, оскільки раніше подібних заяв не звучало.

Про це заявили міністри закордонних справ Швеції та Фінляндії. За їхніми словами, на нещодавніх зустрічах їхній колега транслював іншу позицію.

“Я зустрілася зі своїм турецьким колегою напередодні, і ми також обговорювали можливу заявку Швеції на членство в НАТО кілька тижнів тому на двосторонній зустрічі”, – сказала глава МЗС Швеції Анн Лінде.

Вона зазначила, що має хороші та конструктивні стосунки з турецьким міністром закордонних справ, і він нічого подібного не казав. Також не озвучували негативну позицію проти вступу Швеції до НАТО й посли Альянсу з 30 країн, – повідомляє SVT.

Вона висловила сподівання що цю ситуацію вдасться обговорити та владнати.

“І якщо вирішимо подати заявку на членство в НАТО, отримаємо позитивні повідомлення від усіх країн” – сказала Лінде.

У свою чергу, глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто розповів, що раніше його турецький колега позитивно відреагував на членство обох скандинавських країн у НАТО.

“У цьому процесі нам потрібно терпіння. Ці речі завжди пов’язані з політикою. Більшість проблем завжди можна вирішити”, – додав фінський міністр.

Як відомо, сьогодні Ердоган заявив, що його країна негативно оцінює плани Швеції та Фінляндії щодо приєднання до НАТО. Про це повідомляє Daily Sabah.

“У нас немає позитивної думки з цього приводу. Скандинавські країни – це як гостьовий будинок для терористичних організацій”, – сказав Ердоган, вказуючи на те, що Туреччина може використати свій статус члена Альянсу, щоб накласти вето на прийом двох країн.

При цьому турецький президент мав на увазі членів Робітничої партії Курдистану, які знайшли притулок у скандинавських країнах.

Ердоган сказав, що колишні правителі Туреччини “зробили помилку”, давши зелене світло на членство Греції в НАТО в 1952 році.

“Ми, Туреччина, не хочемо зробити другу помилку в цьому питанні”, – сказав він.

Негативне ставлення президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до членства Швеції та Фінляндії в НАТО стало несподіванкою для міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде.

Нагадаємо, що 12 травня президент Фінляндії Саулі Нііністьо та прем’єр-міністр Санна Марін офіційно оголосили про свою підтримку вступу країни до НАТО.

Про це йдеться у заяві на сайті президента Фінляндії.

Нііністьо і Марін нагадують, що навесні відбулася важлива дискусія щодо можливого членства Фінляндії в НАТО, оскільки потрібен був час для формування внутрішньої позиції як у парламенті, так і в суспільстві в цілому.

Вони висловили сподівання, що кроки, які ще потрібні для досягнення цього рішення, будуть швидко зроблені найближчими днями.