Масове звезення жителів ОРДЛО в Ростовську область на голосування у виборах в Держдуму продовжується. Головний день – саме 19 вересня.

За даними правозахисників, громадянам України перед голосуванням видають російські паспорти. Про це повідомили у Східній правозахисній групі у Facebook.

На вибори до Держдуми РФ, які триватимуть до 19 вересня, посилився підвіз виборців з окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Другий день “голосування” відбувався більш активно і на дільницях в РФ, і на “онлайн-дільницях” в ОРДЛО. А автобуси з ОРДЛО в Ростовську область прибували кожні дві години. На виборчу дільницю жителі ОРДЛО заходили організовано. Більшість голосували за партію “Єдина Росія”.

«Лідери і функціонери опозиційних партій в Ростовській області (Зелені, Партія зростання, КПРФ, СРЗП) незадоволені приїздом жителів ОРДЛО. Пояснюють це тим, що Кремль не давав можливості проводити агітаційну кампанію в ОРДЛО, а зараз партія “Єдина Росія” з “ЛНР” і “ДНР” фактично організувала масове підвезення жителів ОРДЛО, які за допомогою адміністративного ресурсу голосують за ЄР. За різними оцінками, опозиція говорить про підвезення в 200 000 голосів, фактично додасть показник ЄР саме по федеральному списку в Ростовській області», – йдеться в повідомленні.

Правозахисники фіксують, що найбільше серед бажаючих проголосувати – держслужбовців і військових. Всіх бюджетників компанії змушували проголосувати до полудня, і тільки потім повертатися на роботу.

Окрім того, сьогодні Посольство Росії в Україні повідомило про відкриття дільниць для голосування на виборах Держдуми. Зокрема мовиться про найбільші міста країни.

«19 вересня в 8 годині ранку в посольстві Росії в Києві і генконсульствах у Львові, Одесі та Харкові відкрили виборчі дільниці для виборів депутатів Держдуми Росії», – мовиться у повідомленні посольства.

Нагадаємо, 318 народних депутатів підтримали звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із незаконною підготовкою «виборів» у Державну Думу Росії у тимчасово окупованому Криму та з залученням до голосування громадян України з окупованої частині Донецької та Луганської областей. Про це у коментарі Радіо Свобода нагадує народна депутатка від «Слуги народу», керівниця постійної делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева. Крім того, зауважує вона, вже є і реакція європейських структур.

«Вийшла заява і блискавична реакція Європейського парламенту стосовно цього. Також у Парламентській асамблеї Ради Європи, делегацію до якої я очолюю, обговорили на дебатах питання стосовно того, що ми не повинні направляти повноцінну місію.

Крім того, підвезення людей до Ростова, можливість голосувати протягом трьох днів – наскільки я пам’ятаю, такого ще не було. Тобто розширення в часі і у географії створює для нас можливість сказати про те, що як би Росії там не було, то не паспортизували би людей, не примушували би голосувати», – заявляє Мезенцева.