Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала створити міжнародний трибунал. Він повинен зайнятися розслідуванням злочинів Олександра Лукашенка.

Про це Тихановська заявила, виступаючи в Сенаті Чехії в Празі, пише “Голос Америки”.

Розслідування, на думку Тихановської, повинні стосуватися як діяльності Лукашенка в минулому, так і в період після виборів 2020 року.

“Ми не можемо дозволити диктаторам писати історію”, – заявила опозиціонер.

Репресії режиму Лукашенка у відповідь на протести Тихановська назвала “терором, якого країна не знала з часів сталінізму”.

“Єдиним виходом з кризи в Білорусі можуть бути тільки вільні вибори”, – додала вона.

Крім того, лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська в онлайн-форматі звернулася до Комітету у закордонних справах Сенату Штатів, закликавши США посилити санкції проти режиму самопроголошеного президента Лукашенка.

Про це повідомляється на сайті лідера опозиції Білорусі.

“Після інциденту з літаком Ryanair міжнародна реакція була швидкою і ефективною. Однак реакція міжнародного співтовариства не повинна обмежуватися цим інцидентом. Вся ситуація в Білорусі заслуговує всеосяжної відповіді. В іншому випадку Лукашенко перетворить нашу країну в європейську Північну Корею – непрозору, непередбачену і небезпечну. Однак США разом зі своїми партнерами в Європі можуть зупинити цей шлях”, – заявила Тихановська.

Тихановська розповіла про викрадення літака Ryanair, переслідування активістів та журналістів режимом Лукашенка, ескалацію репресій в Білорусі, а також відповіла на питання американських сенаторів.

Лідерка білоруської опозиції закликала Сполучені Штати:

  • розширити санкції проти поплічників Лукашенка, які фінансують режим, включаючи такі підприємства, як “Білоруськалій” і Мозирський нафтопереробний завод, виявити джерела іноземного фінансування режиму і націлити санкції на них;
  • обговорити кризу в Білорусі в ході таких важливих міжнародних заходів, як саміт G7, саміт НАТО, саміт ЄС-США, зустрічі США-Росія, а також запросити до участі білоруські демократичні сили;
  • підтримати ЄС в організації міжнародної конференції високого рівня з урегулювання кризи в Білорусі за участю основних зацікавлених сторін;
  • розробити пакет допомоги США, заснований на Всеосяжному плані ЄС для демократичної Білорусі. Важливо запевнити білорусів в тому, що вони отримають допомогу після змін.