Міністр закордонних справ Британії Ліз Трасс заявила, що Лондон відкритий до ідеї міжнародного кримінального трибуналу над Володимиром Путіним та іншими російськими лідерами за повномасштабну війну в Україні.

Про це глава МЗС Британії сказала в ефірі Times Radio, повідомляє The Guardian. Вона заявила, що всі злочинці повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

Ми чітко усвідомлюємо, що Путін і всі ті, хто стоїть за жахливими воєнними злочинами, які скоюються в Україні, повинні бути притягнуті до відповідальності, і ми дуже тісно співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом, – сказала Трасс.

Уряд Великої Британії надіслав фахівців в Україну, аби ті допомогли зібрати докази воєнних злочинів російських військових проти цивільного населення України, а також порушення правил ведення війни. Опрацьовувати будуть все: від свідчень очевидців до відеодоказів.

Ліз Трасс розповіла, що говорила з українським урядом про трибунал та наголосила, що Британія відкрита до цієї ідеї.

“Ми відкриті до неї, зараз її розглядаємо, але ми хочемо найефективнішого способу переслідування тих людей, які вчинили ці жахливі воєнні злочини, включаючи зґвалтування, сексуальне насильство, напади на цивільних осіб”, – заявила глава МЗС.

Британська політична діячка зазначила: якщо міжнародний трибунал допоможе покарати всіх винних у воєнних злочинах, то Велика Британія безперечно розглядає можливість його підтримки.

У свою чергу, Юрист-міжнародник Микола Гнатовський запевнив, що злочини росіян в Україні посягнули на найважливіші цінності, які є у людства. Вони не мають термінів давності. За них будуть обов’язково відповідати винні. І хоча це може зайняти певний час, але гарантовано це питання не зникне, поки воно не буде вирішене.

Він наголосив, що характер злочинів, скоєних у Бучі та Ірпені, такий, що їх неможливо замести під килим.

Злочини росіян посягнули на найважливіші цінності, які є у людства. Ці злочини не мають термінів давності. Тому відповідальність обов’язково настане. Вона настане в українському національному суді, в судах інших держав, у Міжнародному кримінальному суді тощо. Це може зайняти певний час, але гарантовано це питання не зникне, поки воно не буде вирішене, – наголосив Гнатовський.