Згідно з рішенням Міжнародного трибуналу з морського права Росія має відпустити військовополонених моряків. Якщо ж Кремль відмовиться виконувати таке рішення, то Україна вимагатиме введення “гамбурзьких санкцій”.

Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник

“Україна одержала переконливу дипломатичну перемогу та потужний додатковий міжнародно-правовий козир, щоб домогтися якнайшвидшого звільнення наших моряків”, – розповів Андрій Мельник.

За його словами, якщо ж Москва вирішить ігнорувати це рішення, то Україна буде просувати ідею запровадження нових санкцій проти РФ.

Нагадаємо, що трибунал ООН зобов’язав РФ звільнити військовополонених моряків. Рішення підтримали 19 суддів. Проти проголосував один російський суддя. 

Рішення міжнародної інстанції настільки переконливе, що в Росії немає реальної відповіді.

Масштаб української перемоги у справі про правову оцінку полону моряків і захоплення суден поблизу Керченської протоки великий. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Twitter.

"Почитайте мляву і беззубу заяву МЗС РФ щодо рішення Міжнародного Трибуналу з морського права, і зрозумієте масштаб нашої сьогоднішньої перемоги", – закликав головний український дипломат. "Росія має повернути кораблі, а головне – звільнити наших моряків", – додав він. 

Клімкін оприлюднив фото українських дипломатів, які були задіяні в процесі. "Так виглядає просте дипломатичне щастя. Вітаю, колеги", – прокоментував світлину керівник МЗС України. 

Також, глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що не може знайти команду однодумців для участі у дострокових парламентських виборах.

«Я б дуже хотів знайти команду, я її поки не знайшов, відверто кажу. Команду однодумців, у яких було б достатньо і ідей, і драйву для того, щоб змінювати країну. Я не хочу йти у політику заради політики», — сказав він.

Окрім того, Екс-секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов вважає рішення Міжнародного трибуналу ООН із морського права кроком до звільнення моряків. 

"Трибунал ООН зобов’язав Росію звільнити українських моряків та повернути наші захоплені кораблі. Це важливий крок для звільнення українських патріотів із російського полону та визнання Росії державою-терористом у міжнародних судах", – написав Турчинов.