Міністерство охорони здоров’я України не планує розгортати мобільні морги в країні, так як у відомстві вважають, що українці будуть дотримуватися всі карантинні правила, і такої необхідності не буде.

Про це в ході брифінгу 3 листопада повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“На сьогодні ми таке питання навіть не розглядали, ми все ж дуже віримо, що українці почнуть дотримуватися всіх правил, встановлених в нашій країні, слідувати рекомендаціям МОЗ. І ми не перейдемо той рубіж під назвою “кількість померлих така, що наші морги не справляються , і ми змушені думати про розгортання мобільних моргів”, – сказав Максим Степанов.

У телеграм-каналі PavlovskyNEWS відзначили, що міністр охорони здоров’я поскаржився на «ураганне» поширення Covid-19: за добу в країні майже 9 тисяч заражених

Як заявив Максим Степанов, погана тенденція (8899 випадків за добу) не тільки в Україні. Наприклад, у Франції 52 тисячі осіб заразилися за добу. І зараз важливо мобілізувати всі зусилля, щоб зупинити розвиток епідемії.

Окремо в МОЗ занепокоєні ситуацію в селах. Там проживає 30% населення, проте не всі мають доступ до якісної медичної допомоги. Тому людям, які проживають в селах, не слід при перших симптомах коронавірусу їхати в амбулаторії. В цьому випадку є висока ймовірність заразити оточуючих.

При легких симптомах Степанов радить перебувати вдома, а до екстреної допомоги слід звертатися при важких проявах гостро-респіраторних захворювань: висока температура, задишка, втрата свідомості і т.д.

Також сьогодні, 3 листопада Максим Степанов у Верховній Раді заявив про те, що в Україні критична ситуація з поширенням коронавірусу.

“Ми дійшли точки неповернення і близькі до катастрофи. Ситуація критична не тільки в Україні, а й в усьому світі. Англія, Франція, Австрія, Німеччина, Іспанія знову вводять жорсткі карантинні обмеження не просто так”, – розповів Степанов.

За його словами, навантаження від COVID-19 не витримують навіть найпотужніші медичні системи європейських країн.

“Попереду важкі часи. Наступні слова багатьом не сподобаються, але це факт. Немає когось окремого відповідального за боротьбу з ковідом.

Настав час особистої відповідальності кожного. Коронавірус розповсюджується виключно від однієї людини до іншої. Тому кожен з нас несе особисту відповідальність за розповсюдження коронавірусної хвороби.

Ми не можемо за вас виконати правила. Тільки ви самі можете вберегти себе”, – сказав міністр.

Степанов нагадав, що потрібно дотримуватися дистанції і носити маску, а у разі виникнення перших симптомів поводитися відповідально – звернутися до лікаря, ізолюватися, не наражати на небезпеку оточуючих.

“Ситуація швидко перетворюється зі складної на катастрофічну. нам необхідно приготуватися до неминучого. Легко пройти другу хвилю – неможливо”, – додав міністр.