Окупанти намагаються укріпитися на Запорізькому та Херсонському напрямках. Втім, чисельності їхнього війська не вистачає, щоб зайняти позиції уздовж усієї лінії фронту. 

 
Про це одному з українських ЗМІ розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, у ворога нестача особового складу. 
 
Олег Жданов наголосив, що росіяни обладнують щонайменше два рубежі оборони на Запорізькому напрямку. Втім, вжеа Мелітополем окупанти вдаються осередкової оборони, будуючи опорні пункти на базі невеликих міст. 

“Частково вони обладнують осередки оборони вздовж узбережжя Дніпра”, – пояснив військовий експерт. 

Втім, навіть попри це у росіян проблеми з особовим складом. Вони не можуть забезпечити достатньою кількістю військових другу лінію оборони. 

Олег Жданов розказав, що полк може тримати оборону 10 – 15 кілометрів фронту. 

“Якщо 300 кілометрів фронт, то скільки треба полків? 20 – 25 полків. У них такої чисельності точно немає”, 
– переконаний він. 

За його словами, ймовірно, ворог розраховує, що під час українського контрнаступу він буде переміщувати свої сили поступово. Втім, окупантам варто готуватися до втечі. 

Про відсутність потужного війська свідчить і зменшення інтенсивності поповнення особового складу: якщо раніше до лінії розмежування привозили тисячі військових, то зараз – сотні. 

“Вони їх не готують на місці і не везуть сюди готовими одразу в бій, а тут будуть готувати”, – зосередив увагу військовий експерт. 

Він зазначив, що проблема у росіян і з технікою – вони почали знову варити обрештування на танки й роблять це у два яруси. 

“Мабуть, вони зрозуміли, що “Джавелін” і “Стугна-П” мають тандемний заряд. Якщо тандемний, то треба дві решітки обварювати”, – розповів Жданов. 

Тож чисельність у 150 тисяч російських військових – це фактично ніщо для понад 500 кілометрів вздовж лінії фронту. 

Якщо говорити в загальному про ситуацію на півдні, зокрема на Херсонщині -вона доволі напружена 

Російські загарбники не знаючи, звідки може початись український наступ, розпорошують свої сили на кілька напрямків. Про це повідомила керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону. 

“Їхня паніка проглядається і полягає в тому, що вони не знають з якого напрямку очікувати максимальної сили удару, і саме тому розпорошують свої зусилля і на Запорізький напрямок, і на Херсонський”, – пояснила вона. 

Гуменюк зазначила, що наразі ситуація на півдні, зокрема на Херсонщині, доволі напружена. Росіяни продовжують обстріли, хоча вже відчувають, що сили оборони починають їх відтісняти. Ворог намагається займати позиції дуже обережно, тому що почувається неспокійно в цій смузі, над якою працюють ЗСУ. 

“Дуже щільно проводить мінування від урізу води лівого берега вглиб, намагаючись забезпечити собі нездатність для Сил оборони подолати річкову перепону і подальший суходіл. Таким чином вони намагаються захиститись”, – додала вона. 

Речниця додала, що так звана «евакуація», яку проводять загарбники, є підтвердженням того, що вони намагаються облаштувати той самий рубіж оборони, на який мають певні сподівання. 
 
Евакуацію серед місцевого населення на Півдні окупантами прокоментував і представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк. 

“Вони, по-перше, не хочуть, щоб населення могло спостерігати за їхньою підготовкою до боїв – тобто це певні контррозвідувальні заходи. Це також і фільтраційні заходи, оскільки, насамперед, відбувається примусовий вивіз проукраїнського населення. І по-третє, росіяни бояться проведення на цих територіях якогось партизанського руху і внутрішнього спротиву”, – наголосив Черняк.