Незважаючи на той факт, що в січні 2019 року українці отримали нові платіжки за тепло, перерахований на підвищену ще в листопаді ціну на газ для населення, кількість субсидиантов в країні зменшилося. Якщо в січні минулого року держава допомагала оплачувати комуналку 3,9 млн сімей, то на початку цього року – лише 3,6 млн, підрахували у Держстаті. І додали, що зменшився і середній розмір держдопомоги. Про це пише UBR.

"Порівняно з січнем 2018 року середній розмір призначеної субсидії на одне домогосподарство зменшився на 21,3% і склав 915,9 грн.", – розповіли у Мінсоцполітики.

Втім, якщо спиратися тільки на дані Держстату, справа зовсім не в тому, що уряд, як і обіцяв МВФ, розчищає ряди субсидиантов. У січні цього року за субсидіями на оплату комунальних послуг звернулися 2,8 млн домогосподарств. Це на 55,5% менше, ніж у січні минулого року.Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

 Нагадаємо, що кияни минулого місяця отримали перші платіжки за опалення і гарячу воду. Тарифи збільшились на 22%, однак десятат частина жителів столиці платитимуть ще на 12% більше.

Однак таку суму нарахували за опалення в тих будинках, де немає індивідуальних лічильників, а оскільки на січень місяць припало чимало холодних днів і витрати газу були більшими, відповідно і суми в платіжках роздуло.
 
А тим, хто значно переплатив за комуналку, можуть повернути кошти. Для цього киянам потрібно звернутися з відповідною заявою. Кожен окремий випадок розглядатимуть індивідуально та прийматиметься рішення щодо повернення переплачених коштів.