Народний депутат (фракція “Слуга народу”) Олександр Качура скерував депутатське звернення до правоохоронних органів з вимогою надати правову оцінку тим обставинам, про які заявляє колишній нардеп Давид Жванія у своїх відеозверненнях.

Тиждень тому Давид Жванія почав публікувати відео, де докладно розповідає, як він разом з Порошенком, Яценюком і Кличком вчинили злочин. У зв’язку з цим, вже кілька днів всі чекають офіційної реакції від правоохоронних органів з внесенням відповідних записів у ЕРДР і початку розслідування.

Але так і не дочекалися)

У своїй книзі «Петро П’ятий» Олександр Онищенко раніше описав, як стався конфлікт Жванії з Порошенком. За словами автора, Жванія «не доніс» до гаранта один мільйон доларів з шести обіцяних за «вирішення питання». Що дуже образило президента. І він виключив Жванію зі свого оточення, і «обрізав» доступ свого соратника до госдепів.

Звичайно, виникає питання – чому Давид Жванія так довго мовчав?

Які б мотиви хто не переслідував, всі чекають реакції і оцінки правоохоронців і на плівки Деркача, і на одкровення Жванії. Саме тому, я звернувся з депутатським зверненням до правоохоронних органів. На основі моєї заяви повинні бути внесені записи в ЕРДР і розпочато розслідування, – пише нардеп.

Згодом стало відомо, що наступного тижня парламентар зустрінеться із генеральним прокурором України з цього приводу.

Парламентар не погодився із думкою, що влада не реагує на заяви колишнього народного депутата Давида Жванії.

“Я є представником монобільшості, партії “Слуга народу”, можете прослідкувати – я направив відповідне депутатське звернення до правоохоронних органів, у тому числі і до генерального прокурора з вимогою надати правову оцінку всім тим обставинам, про які заявляє Жванія у своїх відеозаписах.

І я не виключаю, що саме на підставі мого депутатського звернення, яке я прошу вважати у самому тексті заявою про вчинення злочину, буде внесено запис до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Також у мене запланована зустріч з генеральним прокурором з цього приводу, де я теж озвучу свою позицію. Думаю, що вона відбудеться на наступному тижні”, – сказав парламентар.

Відзначимо, що Жванія – не просто товариш Порошенка, він і з Кучмою та Ющенком товаришував.

Заяви колишнього народного депутата Давида Жванії – це не заяви якогось там напівбожевільного терориста, який змушує дивитися фільм. Це заявляє депутат трьох скликань, учасник подій, – заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Гість ток-шоу зауважив, що заяви Жванії “щоразу гучніші, а лічильник працює щоразу швидше”. Разом з тим Володимир Кацман звернув увагу на те, що вперше в українській політиці колишній посадовець свідомо заявляє про злочин, учасником якого він був особисто. За словами Кацмана, це зовсім інші речі, аніж так звані “плівки Деркача”.