Капітан ЗСУ анонсував морські операції на Чорному морі.

Україна може значно обмежити можливість Чорноморського флоту Росії діяти в окупованому Севастополі, а також зашкодити чи знищити російські кораблі. Це можна зробити за допомогою повітряних, морських та підводних дронів.

Про це розповів експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ЗСУ Андрій Риженко.

За його даними, зараз сили ЧФ РФ рівномірно розподілені між Новоросійськом та окупованим Севастополем. У Новоросійську зберігаються нові і відремонтовані у Севастополі кораблі, які є носіями «Калібрів». У Севастопольській бухті на судноремонтному заводі, навпаки, знаходяться набагато старші, ще радянські будівлі. В обох містах знаходяться близько 40 кораблів та катерів.

Ті, що знаходяться в Новоросійську, важко отримати українськими засобами поразки, але це вирішальне інженерне завдання. Що стосується Севастополя, то туди нещодавно повернулися з Новоросійська два підводні човни проекту 636.6.

– Ми знаємо, що, в принципі, із Севастополя також відбувається діяльність сил Чорноморського флоту, зокрема проти України. Хоча ракет вони зараз випускають набагато менше. Востаннє, коли чотири ракети запустили по Миколаєву, було два тижні тому. Зараз вони ці надводні сили використовують як тактичний фон, коли завдають ударів по Україні з повітря дронами або дуже старими, але все ж таки небезпечними ракетами Х-22, як це було цієї ночі, – зазначив Риженко.

За його словами, комбінація повітряних, морських та підводних дронів може як обмежити діяльність кораблів у Севастополі, так і знищити їх.

– Росіяни посилили захист, особливо Севастопольської бухти, але, гадаю, у будь-якому разі комбінація дронів – повітряних, морських та підводних – може дуже серйозно обмежити можливість російського флоту діяти там, де вони хочуть діяти. По-друге, навіть завдати їм якихось ушкоджень, навіть знищити їхні бойові одиниці в тих місцях, де вони здійснюють ці ракетні пуски. І якщо у них будуть якісь плани здійснювати якісь десантні операції, це також дуже ефективна зброя, вона може діяти в тих районах, які будуть призначені, – розповів експерт.

На думку Риженка, світ ще побачить дію відповідних дронів за цілями на морі, але їх не вистачить. Для цього Україні потрібно розвивати москітний флот.

– На найближчу перспективу, найбільш реальним є розвиток москітного флоту – невеликих катерів, які могли б завдавати ракетних ударів, могли б патрулювати певні морські ділянки, проводити протимінне обстеження, знищувати міни на рекомендованих шляхах, здійснювати протидиверсійні заходи, підтримувати та висаджувати амфіб. пояснив він.

Раніше Супутник Planet Labs зафіксував наслідки вибуху, що стався на нафтобазі, розташованій між Козачою та Камишевою бухтами у Севастополі. На фото, що є в розпорядженні «Схем», можна побачити кілька резервуарів, що згоріли, де, ймовірно, зберігали нафтопродукти.

У коментарі експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу Андрій Риженко повідомив, що ця нафтобаза належить Чорноморському флоту РФ, що базується в анексованому Севастополі. За його словами, таких нафтобаз у Севастополі ще не менше трьох.

Українська розвідка також стверджує, що знищені нафтопродукти призначалися для Чорноморського флоту РФ.

«Бавовна» є Божою карою, у тому числі за вбитих цивільних в Умані, серед яких п’ятеро дітей. Ця кара буде довготривалою», – заявив представник ГУР МО України.

Згодом керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк назвала удар по нафтобазі в Севастополі «одним з елементів підготовки до потужних дій наших Сил оборони».