Константинопольського патріарха Варфоломія московські попи звинуватили у праці на “сильних світу цього”, втім пояснити, кого саме мають на увазі, не спромоглися.

Водночас очільника УПЦ Київського патріархату Філарета московська Церква звинуватила в “розколі України” через “особисті амбіції”, передає Вголос.

“Ця позиція Константинопольської патріархії ставить її поза канонічним полем і поза зрозумілими всій православній ойкумені принципами православного життя. Сьогодні майже всі помісні Церкви бачать в обличчі Константинопольської патріархії потенційну загрозу спонтанної агресії, зазіхань на церковну територію без будь-якого пояснення та братського обговорення”, — заявив речник Онуфрія, керівника Московського патріархату в Україні, архієпископ Ніжинський Климент.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Піп знову заявив, що автокефалія Української церкви — це “розкол”, “винуватцями” якого є Варфоломій і Філарет.

“Причина “церковного розколу” в Україні, який виник майже 30 років тому, — особисті амбіції Філарета, котрий не став московським патріархом. Причина всіх сучасних проблем — особисті амбіції патріарха Варфоломія”, — заявив московський батюшка.

Крім того, в УПЦ Київського Патріархату прокоментували інформацію про заборону для Філарета очолювати нову Церкву.

Жодної заборони на участь патріарха Філарета у виборах глави нової Української православної церкви з будь-якого боку немає і не може бути.

Про це архієпископ УПЦ Київського патріархату Євстратій Зоря написав у Facebook, назвавши заяву УПЦ МП “черговим московським інформаційним вкиданням”.

За його словами, явна мета поширення такої інформації — ускладнити ситуацію, посіяти суперечки, перешкодити процесу, що зараз підходить до успішного завершення.

Він додав, що процес підготовки до Об‘єднавчого собору триває, а виборчий процес і висунення кандидатур відбуваються лише на цьому зібранні.

“Бути кандидатом чи ні, тобто погодитися прийняти висунення чи відмовитися — особисте канонічне та статутне право патріарха Філарета. Жодної заборони на висунення з будь-якої сторони немає і не може бути. Є обмін думками як частина нормального процесу, спрямованого до досягнення спільної мети — кращого майбутнього для Церкви в Україні”, — зауважив архієпископ.