Перехід вірян в Українську церкву переросте у хвилю. Водночас Москва може вчиняти провокації. Про це сказав спікер Верховної Ради Андрій Парубій під час перебування у Стамбулі, де Православна Церква України отримує томос.

До помісної церкви вже перейшли більше 40 парафій колишньої церкви Московського патріархату, зауважив спікер.

"Вони продемонстрували високу культуру наших громадян, віруючих. І здатність держави цей процес контролювати", – сказав він в ефірі телеканалу "Прямий".

"Але я знаю напевне. Москвою будуть робитися спроби, щоб спровокувати конфлікти. І тому має бути загальний всього суспільства і влади настрій не допустити будь-яких провокацій. Які можуть бути тільки в інтересах Кремля", – продовжив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами спікера, у законі треба "дуже детально прописати і дати можливість переходам бути юридично правильними".

"Говорив з багатьма священиками. На жаль, існують просто юридичні моменти, як це має відбутися, яким голосуванням, кворумом. Тому планую у найближчий сесійний тиждень запропонувати, щоб законопроект, який є підготовлений, на розгляд Верховній Раді. Щоб ми змогли впорядкувати і дати дуже чіткі юридичні процедури переходу церков Московського патріархату в Українську помісну церкву. Цей крок, як і отримання томосу, воно переросте у велику хвилю. Коли всі українці з різних куточків України будуть приходити до Української церкви і ставати віруючими Української церкви", – сказав Парубій