Лідер другого туру президентських виборів України Володимир Зеленський збирається розвивати і підтримувати українську мову у державі.

Таку заяву зробив спікер штабу Зеленського Дмитро Разумков під час брифінгу 22 квітня. За його словами, потенційний президент розвиватиме мову "методом пряника, а не батога".

"Виходячи з позиції Зеленського, яка була озвучена раніше, єдиною державною мовою в Україні є українська", — відповів Разумков.

Однак про те, чи буде Зеленський підтримувати розглянутий парламентом закон про мову, спікер відповів ухильно. Разумков зазначив, що спочатку треба узгодити всі правки і ухвалити документ.

"Методи мають бути стимулюючими, а не ходити методом батога. Метод пряника дає більше ефективності", — заявив Разумков.

Раніше, кандидат у президенти Володимир Зеленський заявив на брифінгу 21 квітня, що підтримує мовний закон, однак до нього має запитання.

“Ми за закон про українську мову обов’язково. Але цей закон знаходиться у Верховній Раді. До нього є питання. Я повинен захищати українську мову як гарант конституції, я це буду робити”, – зазначив Зеленський.

Раніше Володимир Зеленський заявляв, що воліє дізнатися думку громадян щодо мовного питання і виступає за збереження мовлення російською на телебаченні.