Екс-півзахисник російського "Зеніту" голландець Фернандо Ріксен за допомогою пристрою генерації мови оголосив про те, що більше не в силах боротися з прогресуючим невиліковним захворюванням і запросив всіх своїх друзів на прощальну зустріч.

42-річний гравець з 2013 року хворий на бічний аміотрофічний склероз і в даний час знаходиться в хоспісі в Шотландії.

"Привіт! У мене особливий вечір 28-го. Оскільки мені стає дуже важко, це буде моя остання ніч. Приходьте і зробіть її такою, що запам'ятовується. Сподіваюся, скоро побачимося, Фернандо", – написав Ріксен.

В середньому тривалість життя з діагнозом хвороби Ріксена становить від 3 до 5 років, однак знаменитий британський фізик-теоретик Стівен Хокінг прожив з подібним недугом 54 роки.

Судячи з усього, Ріксен збирається скористатися правом на пасивну евтаназію, яка дозволена в Великобританії. Тобто добровільно піти з життя, навмисно припинивши підтримуючу організм терапію.

Як зазначає The Mirror, захід "Вечір з Фернандо Ріксеном" пройде в готелі Goglasgow Urban. Вхідний квиток коштуватиме 70 фунтів, виручені кошти підуть до фонду боротьби з невиліковною хворобою.

Фернандо Ріксен виступав за "Зеніт" з 2006 по 2009 роки. Разом з російським клубом він став чемпіоном країни, а також володарем Кубка і Суперкубка УЄФА. Голландець також відомий за виступами за "Глазго Рейнджерс" (2000-2006).