Обласні державні адміністрації повинні бути позбавлені "впливу на господарські процеси", райдержадміністрації повинні бути ліквідовані.

Таку думку 7 серпня 2018 року в ефірі програми "44 хвилини" на 4 телеканалі висловив один з лідерів президентських передвиборчих рейтингів Анатолій Гриценко.

Говорячи про наявні на сьогоднішній день два центри управління на рівні областей і районів, політик заявив: "Моя позиція – районні державні адміністрації мають бути ліквідовані. Крапка. Обрані ради сформують виконкоми і будуть працювати".

Що стосується обласних державних адміністрацій, Гриценко заявив: "Можна залишити таку назву, можна назвати префектури, можна якось по-іншому назвати. Але їх функції будуть суттєво звужені і, відповідно, чисельність і вплив. Вони точно будуть позбавлені впливу на господарські процеси – це зроблять громади через утворені ними органи".

На думку політика, за облгосадіністраціямі слід залишити лише 3 функції: "Функція контролю за дотриманням законодавства на території, координації тих регіональних представництв центральних міністерств, якщо вони там є, і третя важлива функція – якщо на території області або кількох областей за рахунок центрального бюджету виконуються якісь загальнодержавні програми, тоді цей орган координуватиме виконання, контролюватиме етапність і якість виконання цих програм".

Популярне: Майже 1 тис. грн доплати: Хто отримає матеріальну допомогу до Дня Незалежності України
 
У цьому контексті політик нагадав про те, що "такий механізм передбачався в 2014 році проектом змін до Конституції України".

"Він би пройшов. У парламенті він проголосований вже двічі. Але, на превеликий жаль, Порошенко Петро Олексійович додав до цього законопроекту, який був названий в дужках "про децентралізацію", отой пункт – "особый статус Донбасса", який він підписав у Мінську. І на тому все закінчилося. Причому, закінчилося протестно. Вже ясно, що не буде ніякого особого статусу, але, на превеликий жаль, той проект завис. Якби він був реалізований, ця "двоголовість" вже була б ліквідована", – підкреслив Гриценко.