Команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» провела журналістські розслідування та встановила факти корупції та хабарництва у пологових будинках Львова. Відповідно до журналістських матеріалів, фахівці юридичної компанії «Закон і захист» склали звернення до Міністра охорони здоров’я України з проханням встановити справедливість.

Вашій увазі представляємо текст звернення:

Міністру охорони здоровя України

Мусію Олегу Степановичу           

01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 

 

Звернення

До команди громадського проекту «Поборемо корупцію разом» неодноразово зверталися громадяни, які обурені роботою медичних працівників поголових будинків м. Львова та які скаржилися на те, що лікування обходиться їм дуже дорого, а лікарі просто вимагають від хворих винагороди за будь які  надані їм послуги. У відповідь на ці звернення громадян журналістами громадського проекту «Поборемо корупцію разом» було проведено ряд  журналістських розслідувань по корумпованих пологових будинках, який розпочався із вулиці Мечнікова, 8, де знаходиться найвідоміший у Львові роддом №1 із подальшим розміщенням статтей «Пологи без хабарів уже неможливі» та «Спекуляція на житті дитини. Гроші понад усе!»  на сайті  http://www.korupciya.com.

Молоді матері, які знаходяться у цих будинках розповідають про медиків фантастичні історії. Стосовно обслуговування лікарів – всі процедури і послуги платні. Ось за що доводиться платити у пологовому будинку:

– за поступлення до відділення – 50 гривень. Це маленький старт великого хабарництва у стінах пологового будинку;

– за УЗД – 50 гривень;

– за електрофорез – 25 грн. (5 грн. за ліки, 20 за «роботу»);

– за пологи – 600 доларів (це вже з урахуванням оплати послуг анестезіолога);

– за кесарів розтин – 700-1000 доларів;

– за поміщення новонародженого в інкубатор – 300 грн.;– за прихід лікаря до дитини – 50 гривень;

– кожній медсестрі – як мінімум 50 гривень за хороший догляд за мамою і новонародженим;

– санітаркам, які піклувалися про чистоту –  від 100 гривень в день.

 «Самі матері не можуть перешкодити цим корупційним схемам, які давно прижилися у львівських пологових будинках, адже усі переживають за перебіг вагітності, роди і подальше майбутнє своєї дитини, а ось куди дивиться влада, яка дозволяє цим корупціонерам займати свої посади?», – таке запитання поставила нашим журналістам молода мама, яка стикнулася з хабарництвом у стінах пологового будинку.

Команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» звертається до Вас  як до Міністра охорони здоров’я України із проханням здійснити перевірку перелічених вище корупційних дій медичних працівників пологових будинків м. Львова.

Ми пропонуємо Вам просту форму перевірки всіх незаконних дій лікарів та всього медичного персоналу пологових будинків та інших закладів охорони здоровя, а саме: отримання списків пацієнтів, які перебували на лікування чи обліку у пологовому будинку та  проведення простого опитування їх після виписки з лікарні в домашніх умовах,  цією перевіркою  необхідно опитати жінок, які народжували в пологових будинках м. Львова наприклад за останні 6 місяців і Ви та ми чітко побачимо картину зухвалого заробітку «перевертнів» у білих халатах. Також ми пропонуємо Вам свою допомогу у проведенні цього опитування та у боротьбі із цими  корупційними діями, щоб викорінити корупцію як явище із медичної сфери не тільки на території м. Львова та області, але і по всій Україні.

Ніхто із високопосадовців поки що і пальцем не поворохнув, аби протидіяти корупції, яка розвивається у медичній сфері. Ми пильно слідкуватимемо за кожним лікарем, і ще неодноразово назвемо прізвища тих, хто має понести відповідальність за свою «халатність» та хабарництво. Команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» очікують від Вас активних дій у запобіганні розквіту корупції у медичній сфері, яка згідно чинного законодавства є безкоштовною!

Просимо Вас  повідомити нас про вжиті Вами дії у встановлений законом строк в письмовій формі.

КЕРІВНИК

ГРОМАДСЬКОГО ПРОЕКТУ

«ПОБОРЕМО КОРУПЦІЮ РАЗОМ»        _____________________     І.М. ЯЦКІВ‡агрузка...