Осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи може пройти без участі української делегації.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на листування між співробітниками секретаріатів ПАРЄ і Верховної ради, яке опинилося в розпорядженні видання.

Як стало відомо, секретаріат ПАРЄ поставив під сумнів повноваження української делегації в зв’язку з тим, що минулого тижня у Верховній Раді було сформовано її новий склад. В коментарі “ЄП” народний депутат Олексій Гончаренко підтвердив, що на адресу нової делегації прийшов лист з роз’ясненнями від секретаріату з приводу ситуації, що склалася.

За правилами організації, подати список делегації в ПАРЄ потрібно протягом шести місяців після парламентських виборів. Таким чином повноваження попереднього складу закінчуються 21 січня 2020 року. Про затвердження нового складу делегації Рада повинна була повідомити ПАРЄ офіційно. Однак, як стверджують співрозмовники “ЄП” в парламенті і МЗС, такого повідомлення Україна не відправляла.

На своїй сторінці в Facebook Олексій Гончаренко, який є членом старої делегації в ПАРЄ, написав, що “якщо Україна на цьому тижні не відправить в ПАРЄ склад нової делегації, то, оскільки нова делегація створена, що відображено на сайті ВР, стара делегація об 11.30 ранку 30 вересня втратить свої повноваження, а нова їх не набуде. Тобто в України не буде ніякої делегації в ПАРЄ “.

Якщо в секретаріаті ПАРЄ позбавлять Україну чинної делегації, то українські депутати зможуть бути тільки гостями колег з інших делегацій, але не матимуть можливості брати участь в роботі комітетів, бути присутніми в залі на пленарній сесії і задавати питання спікерам.