Радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Зорян Шкіряк в ефірі телеканалу “Україна 24” не виключив, що причиною масштабних пожеж у Луганській області була диверсія.

Шкіряк охарактеризував ситуацію з пожежами на Луганщині як “складну”.

“Було евакуйовано 150 осіб. На жаль, 11 загиблих, з яких троє померли від серцевого нападу. Причина смерті чотирьох встановлюється, інші померли від наслідків пожежі – задихнулися димом, отримали опіки”, – повідомив він.

Радник Авакова розповів, що 2,5 тис.особового складу підрозділів МВС і Міноборони залучено до гасіння пожежі.

“Головні осередки в Луганській області вже ліквідовано, зараз йде активна робота над локалізацією одного з осередків і ліквідація наслідків пожеж. Залучена авіація, льотчики працюють у дуже складних і небезпечних умовах, пов’язаних не тільки з погодою і пожежами, а й тим, що все відбувається на лінії розмежування”, – сказав він.

За словами Шкіряка, зараз відкрито 11 кримінальних проваджень за різними статтями – від навмисного підпалу до необережного поводження з вогнем.

“В черговий раз ми нагадуємо, що погода стала одним з факторів таких пожеж. Особисто я думаю, що мова може йти і про диверсію”, – заявив радник глави МВС.