Медична реформа — одна з найскандальніших і найсуперечливіших в Україні. До критики системи охорони здоров’я підключалися всі — і депутати, і відомі лікарі, і, звісно, мільйони українців.

На даному етапі реформування цілої галузі іде повним ходом, але при цьому народні депутати України вже вп’яте намагаються відправити у відставку головного її ініціатора — в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун.

У чому ж причина розповіла Ольги Богомолець. Передаємо її слова в оригіналі.

Як можна говорити, що ми побороли корупцію в закупівлях, якщо немає медикаментів? Ми платимо за цей сервіс загалом десь близько мільярда. Тільки за 2016-2017 роки — 800 мільйонів.

Нам на лікування онкохворих дітей не вистачає 500 мільйонів… Купуйте через Prozorro, через Міністерство фінансів, навіщо віддавати мільярд комусь, щоб поставки були через 18 місяців.

Зараз абсолютно немає бажання розплющити очі. Є рішення Рахункової палати, що ситуація погіршилася за два роки. Лікування громадян за кордоном, програма лікування туберкульозу, міжнародні закупівлі, потім будуть і щодо громадського здоров’я. Ситуація стала набагато гіршою, як так можна — відмовлятися помічати факти.

Знаєте що мені прем’єр-міністр сказав? “Вся проблема в лікарнях, які приховують інформацію, які у них є медикаменти”. Водночас на сайті міністерства написано, що поставок за 2018 рік немає, а за 2017 рік — всього 60%, так що вони можуть приховувати? Повністю перекладають відповідальність з хворої голови на здорову. Місцеву владу роблять винною в тому, що реформа не працює.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Прийнятий бюджет — це проект геноциду. Він не дасть зберегти життя українців, їхній людський потенціал. Нас стає менше — щороку на 200 тисяч осіб. За 5 років це цілий мільйон. Можна брати і гумкою з мапи стирати Івано-Франківськ, Тернопіль… Головна мета держави — зберігати людський потенціал. То виходить, що нікому буде захищати країну, працювати, платити податки.

В  11 областях лікарі без зарплат 3 місяці, хоча гроші були закладені до бюджету. На наступний рік також запланований дефіцит по зарплатах. Тим більше зараз отримують 3200 гривень… 

Те, що вони роблять в рамках реформи — змінили тільки первинну медицину. Це найдешевше для держави. Ті 370 гривень або в середньому 500 гривень на людину в рік — за ці гроші лікар хіба що вам зможе виписати рецепт і лікарняний підписати? Але ж не буде доступу до фтизіатрії — служби, яка займалася туберкульозом, інфекційними хворобами, дермо-венерологічним службами. У приймальні сімейного лікаря сидітимуть усі.

А все, що зроблено “ліберальною командою”, це формат — у багатих є гроші, вони заплатять, а бідних нехай стане менше.