Перший президент Леонід Кравчук дав низку порад переможцеві президентських виборів Володимиру Зеленському.
Відповідне звернення він опублікував у своєму блозі на сайті "Обозреватель".
"Перш за все, наступному президентові потрібно буде визначитися, з якою Україною він має справу. Треба провести міжнародний аудит, визначити, скільки вивезено з України, вилучено з державної власності, скільки коштів, активів, хто це зробив і так далі.
Потрібно побачити реальну Україну: скільки ресурсів залишилося, скільки ми винні, які відсотки, як це зробити. Після цього покарати тих, хто завдав Україні великої шкоди, згідно із законом, але покарати. І ніколи, за жодних умов не пускати цих людей до влади. Тому що це все одно, що пустити вовка в стадо овець.
Новий президент повинен мати точну та ясну картинку, яка сьогодні Україна, і починати рухатися вперед. Вийти перед людьми і сказати: "Ось така у нас ситуація, ось такі можливості".
У нас за кордоном в офшорах знаходиться 120 млрд доларів, можна ж зробити крок, щоб повернути ці гроші в Україну, щоб вони працювали як інвестиції й Україна розвивалася", — написав Кравчук.
Він зазначив, що у різних регіонах українці думають по-різному. Наприклад, на сході інакше ставляться до церкви і томосу, ніж на заході.
"Не потрібно нав'язувати думки сходу заходу і навпаки, тому що тоді не буде єдиної України. Президент повинен балансувати між усіма інтересами, ніхто не може претендувати на єдине бачення та філософію створення України. Це повинен бути загальнонаціональний рух, а не рух однієї частини, яку не сприймає інша частина. Ніхто так Україну не збудує", — наголосив Кравчук.
Також Кравчук порадив лідеру президентських перегонів в Україні Володимиру Зеленському змінити державну політику щодо Криму, зокрема, налагодити "людські" відносини з кримчанами.
"Необхідно знімати всі блокади. Питання, пов'язані з водою, електроенергією і так далі, мають вирішуватися цивілізованим ринковим шляхом", — вважає екс-президент.
Розвиваючи і поглиблюючи відносини між Україною і Кримом, поступово вдасться прийти "до правильних висновків", додав Кравчук.