Сьогодні, 18 травня, в 75-ту річницю початку депортації кримських татар новообраний президент України Володимир Зеленський опублікував звернення з обіцянкою – звільнити батьківщину кримських татар від окупації, незважаючи на заяви нардепа Мустафи Джемілєва про опозицію татар до Зеленського. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Цей день нагадує нам, що можна знищити людей, але дух цілого народу – ніколи. Кримські татари повернулися на історичну батьківщину. Та зараз вони знову стали жертвами репресій – як і ті, хто залишився відданим Україні в окупованому Криму. Наша підтримка, наші зусилля, наші думки з ними щодня. Я вірю, що ми звільнимо батьківщину кримських татар від окупації. І хай яким довгим буде шлях до повернення Криму, ми пройдемо його разом з киримли (кримські татари – прим. ред.) Ми зробимо це разом. Не забуваймо, що навіть найтемніша ніч закінчується світанком”, – написав Зеленський.Відзначимо, що в передвиборній програмі Зеленського був зафіксований пункт, в якому йдеться про те, що Україна буде прагнути «до завершення війни і повернення тимчасово окупованих територій».

Раніше в п’ятницю Зеленський на своїй сторінці в Facebook запросив українців прийти вранці 20 травня в Маріїнський парк в центрі Києва, звідки він попрямує на інавгурацію в розташовану поруч Верховну Раду. Він також повідомив, що в Маріїнському парку будуть встановлені великі екрани, на яких буде транслюватися процедура інавгурації.