10 червня, в Україні вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності». Він спростить ведення будівництва в містах та сприятиме зниженню корупції у цій галузі, – передає Корупція Інфо

Популярне: ШОК! У Рівному “віруючі” чоловіка викрали, щоб вилікувати від алкоголізму! Метод, яким вони це робили викличе у Вас істерику!

 

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

«Він скасовує підходи щодо отримання дозвільних документів відповідно до категорії складності об’єктів будівництва і вдосконалює порядок оформлення дозвільної документації, у тому числі, в електронному вигляді. Це вагомий крок у дерегуляції галузі! Реалізація цього закону сприятиме суттєвому підвищенню позиції України у рейтингу Doing Business і стане дієвим антикорупційним інструментом», – зазначив пан Парцхаладзе.

Так, будівництво об’єктів середнього та значного класу наслідків – житлових комплексів, багатоповерхівок, соціальних споруд, торгових та офісних приміщень – буде здійснюватися виключно за наявності всіх необхідних документів, передбачених законодавством

Відтепер для відновлення благоустрою, дитячих та спортивних майданчиків, перепланування не несучих стін в квартирах, заміна покриття покрівель будинків тощо не потрібно отримувати дозволи на початок їх виконання та приймати об’єкт в експлуатацію.

Крім того, вдалося закріпити норму про залучення громадських інспекторів, в тому числі з числа осіб з інвалідністю до прийняття об’єктів в експлуатацію та здійснення державно-архітектурного будівельного контролю для визначення норм для безперешкодного доступу до об’єктів будівництва.

До того ж, прийняти об’єкт в експлуатацію відтепер можна буде через електронну систему.

Нагадаємо, 7 червня на засідання уряду вдалося ухвалити 11 основних постанов для реалізації цього закону. Робота над ефективною дією документу тривала чотири місяці.