У результаті протестів у Полтаві пролилася кров: з'явилося відео
 

В результаті зіткнень в Полтаві три людини поранено вісім осіб затримано. Присутні протестували проти забудови арки на вул. Соборності, 27, – Корупція Інфо

Популярне: Це фактично оголошення війни: слідство назвало суду причину вибухів на складах у Балаклії

Про це повідомив начальник відділу зв'язків з громадськістю управління МВС у Полтавській області Юрій Сулаєв.

Він повідомив, що зіткнення відбулися між представниками охорони власника, до якого перейшла арка, і учасниками акції.

«В результаті зіткнення постраждали троє осіб. Один чоловік отримав ножове поранення, ще один — ушкодження голови (ймовірно, ударом дерев'яною палицею), травмовано патрульний поліцейський (удари в обличчя, ймовірно, перелом носа). Всі троє доставлені на «швидкій» в місцеві лікарні. Тяжкість заподіяних тілесних ушкоджень з'ясовують лікарі», — повідомив він.

Ближче до вечора протестувальники знесли частину паркану в арці, після чого в ситуацію втрутилися співробітники поліції. Вони розділили конфліктуючі сторони і продовжують нести службу на місці і досі.

«Зі сторонами конфлікту проводилися переговори щодо припинення радикальних дій, які загрожують життю і здоров'ю оточуючих громадян. На даний момент активного протистояння немає», — зазначив спікер МВС.

Поліцією всього затримано вісім найбільш активних людей з обох сторін. Поки особистості цих людей встановлюються.

Також встановлюються всі обставини правопорушення. На місці події продовжує працювати слідчо-оперативна група.

Горезвісна арка, навколо якої розгорівся скандал, знаходиться в будинку по вул. Соборності, 27, у центрі Полтави. Вона веде у двір будинку. Довгий час там торгували газетами та іншою друкованою продукцією.

22 липня 2016 року міська рада дала дозвіл на користування аркою підприємцю Віктору Степаненко. Бізнесмен відразу перекрив прохід через неї, що викликало протест місцевих жителів, яким довелося обходити зайвих 400 м, щоб вийти з власного двору.

Восени жителі самостійно звільнили собі прохід, а також подали позов до суду, оскаржуючи рішення міськради. Жовтневий райсуд встав на бік мерії, адже самої забудови немає, а рішення — це не злочин.

Крім цього, мешканці через суд намагалися заборонити розміщення будь-яких споруд в арці, але і в цьому позові 23 січня їм відмовили, оскільки тоді були відсутні докази, що Віктор Степаненко дійсно буде перекривати прохід. 31 січня 2017 року міськрада погодила розміщення під аркою тимчасових споруд для реалізації друкованої продукції.

15 березня 2017 року прохід в арку заварили, а через три дні мешканці самі демонтували огорожу і віднесли до будівлі міськради.